Pokój dzienny w naszym domu

Pokój dzienny w naszym domu 7

Jest jednym z najważniejszych wnętrz w naszym domu, a jego aranżacja ma dla wielu osób ogromne znaczenie. Pokój dzienny to wnętrze wyjątkowe, o które trzeba zatroszczyć się wyjątkowo starannie. Dlaczego? Bo pokój dzienny musi spełniać kilka ról jednocześnie. Jest to pokój, w którym wypoczywamy razem z całą rodziną po ciężkim dniu, zatem wnętrze to musi zostać urządzone i wygodnie, i praktycznie.

Pokój dzienny służy nam zazwyczaj również jako pokój gościnny, zatem jego aranżacja jest wyjątkowo ważna. Wszak jako miejsce podejmowania gości będzie on pełnił rolę nie tylko miejsca spotkań, ale i funkcję wizytówki naszego domu. Im piękniej będzie się on prezentował, tym lepiej dla nas. Musimy też pamiętać, że czasami pokój dzienny musi posłużyć jako sypialnia. Meble, które mogą spełniać rolę siedzisk i łóżek jednocześnie, stają się tu zatem rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym. O czym jeszcze należy pamiętać podczas urządzania tego wyjątkowego wnętrza? Oto kilka porad, dzięki którym aranżacja pokoju dziennego stanie się łatwiejszym zadaniem.

Podstawa to wygodne siedziska. Miejsc do siedzenia w pokoju gościnnym nie może zabraknąć, powinny być one również wygodne i eleganckie. Ponieważ pokój ten spełnia różne funkcje, meble takie trzeba dość często przestawiać. Pamiętajmy o tym i nie wybierajmy tych mebli, które są zbyt duże i masywne. Postawmy na te mniej okazałe, za to bardziej praktyczne. Mobilne meble pozwolą nam urządzać pokój w taki sposób, by najlepiej spełniał on nasze aktualne wymagania.

Praktyczne rozwiązania są bardzo ważne, nie możemy jednak zapominać i o elegancji. By aranżacja naszego pokoju dziennego mogła zostać uznana za atrakcyjną, musimy zadbać o kilka miłych dla oka dekoracji. Wazon z kwiatami lub kwietnik, stolik ozdobny lub półka z kolekcją rodzinnych zdjęć lub figurek – takie rodzinne akcenty sprawią, że to uniwersalne wnętrze zawsze będzie zachwycało swym familijnym charakterem.

Zobacz też:  Granatowa sypialnia - inspiracja
Może Cię także zainteresować: