Łóżko do pokoju gościnnego – jakie wybrać i dlaczego?

Łóżko w pokoju gościnnymPokój gościnny jest używany raczej okazjonalnie. Wszak nie codziennie przyjmujemy tabuny gości. Poza swoją podstawową funkcją spełnia więc również szereg innych dodatkowych. To w nim przechowujemy często rzeczy, suszymy ubrania czy prasujemy. Łóżko do pokoju gościnnego – jakie wybrać i dlaczego? To to jeden z najpoważniejszych dylematów przy urządzaniu pokojów gościnnych. Najlepszym wyborem będzie łóżko, które można z łatwością złożyć, aby zajmowało mniej miejsca, a w przypadku niespodziewanej wizyty gości równie szybko i bezproblemowo rozłożyć.

Możemy więc zastanowić się nad niezwykle praktyczną rozkładaną kanapą albo zdecydować się na sofę lub narożnik z funkcją spania. Wszystko zależy od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy. Wielofunkcyjność tych mebli ułatwi nam aranżację, zwłaszcza niewielkich pomieszczeń. Pamiętajmy o tym, że w pokoju gościnnym będą one musiały, przynajmniej od czasu, spełniać swoją funkcję wypoczynkową. Dobrze, aby swoje zadanie spełniały jak najlepiej. Powinny więc przede wszystkim zapewniać komfortowy sen. Dziś z łatwością wybierzemy kanapę, sofę lub narożnik, który będzie tak samo wygodny, jak tradycyjne łóżko z materacem.

Kupując tego typu meble, należy zwrócić szczególną uwagę na łatwość rozkładania i składania. Upewnijmy się, że materiał, z którego wykonane jest wypełnienie materaca nie będzie się odkształcał. Nie ma nic gorszego niż spanie na sofie, w której przy najdrobniejszym ruchu powstają wgłębienia. Podobny dyskomfort powoduje również trzeszcząca kanapa. Powinniśmy też sprawdzić czy konstrukcja mebla zapewnia jego wytrzymałość oraz stabilność. Jednym z kryteriów wyboru może być również materiał obiciowy. Unikniemy dodatkowej pracy, jeżeli wybierzemy materiał nie tylko dobrej jakości, ale również łatwy w czyszczeniu.

Warto pomyśleć także o tym, aby mebel był wyposażony w dosyć pojemną szufladę na pościel. Nie będziemy wówczas musieli wstawiać do pokoju dodatkowej komody lub, co gorsza, przenosić kołder i poduszek z innych pomieszczeń.