Kuchnia w stylu włoskim

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu, miejscem, w którym spędzamy większość czasu, spotykamy się z rodziną. Nie jest to opinia popularna jedynie w Polsce, bardzo podobne podejście do tego tematu mają Włosi. A jaka jest idealna kuchnia w stylu włoskim?

Kuchnie włoskie są niezwykle inspirujące dzięki swoim pięknym akcesoriom i wyjątkowym wykończeniem. Kuchnia w stylu włoskim to kuchnia, w której zadbano o każdy – pozornie nawet najdrobniejszy – szczegół w taki sposób, aby wszystko do siebie idealnie pasowało.

Kuchnia w stylu włoskim
Kuchnia w stylu włoskim

Kolory, na jakie najchętniej decydują się Włosi to kawowe brązy, spokojne beże, niebiańskie błękity, spokojne zielenie czy cudowne czerwienie. Trudno wyobrazić sobie kuchnię we włoskim domu w innym kolorze. Ponadto sam pomysł posiadania kuchni w tymże stylu musi wypłynąć już podczas budowy lub na początkowych etapach remontu, gdyż są to pomieszczenia wypełnione łukami, kolumnami bądź wnękami.

Tym, co sprawia, że kuchnia w stylu włoskim jest tak pożądana, jest jej funkcjonalność i intuicyjność. Mimo iż wydaje się, że pomieszczenie jest pełne zbędnych akcesoriów i elementów, wszystko zostało zaplanowane w taki sposób, aby korzystanie z kuchni było jak najbardziej intuicyjne.

Cechą charakterystyczną włoskich kuchni są meble wykonane pod zabudowę. Dzięki temu wszystkie niezbędne blaty i meble znajdują się ”pod ręką”. Wartym podkreślenia jest fakt, że kuchnia w stylu włoskim to pomieszczenie designerskie i eleganckie, w którym nie sprawdzą się pierwsze lepsze meble. Co to oznacza w praktyce? Zarówno sprzęt kuchenny, jak i meble są bardzo zachowawcze, minimalistyczne, ale bardzo dobrej jakości, co jest łatwo zauważalne.

Kuchnia w stylu włoskim to hit, jeżeli chodzi o obecnie panujące trendy. Jest to rozwiązanie zarówno dla osób, które uwielbiają najnowsze trendy, jak i dla tych, które po prostu kochają spędzać czas w kuchni, gotując, pijąc kawę czy po prostu rozmawiając ze swoimi bliskimi. Ponadto jest to rozwiązanie naprawdę eleganckie i pełne nieukrywanego uroku, w którym można się zakochać.