Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu agnielskimPerłowa biel. Perfekcyjnie dobrane proporcje. Przeszklone witryny, przyciągające wzrok. Kamienne blaty z granitu nakrapiane jak indycze jajo. Całość zwieńczona geometrią ażurowych, miękkich krzywizn.

Zobacz naszą pełną ofertę mebli kuchennych: Kliknij tutaj!

Kuchnia w stylu angielskim.

Wizytówka umiaru i arystokratycznej powściągliwości. Odwołanie do tradycji i natury, poprzez materiały. Drewno, kamień i szkło. Idealnie zdobią przestronne i widne wnętrza.

Zobacz też:  Styl francuski w mieszkaniu

Kuchnia angielska wypełnia szczelnie połacie ścian. Jest jednym, konsekwentnym i logicznym ciągiem zabudowy. Każda szafka kuchenna ma swoje miejsce. Każda pólka jest niezbędna. Wszystkie szczegóły współgrają ze sobą. I nie ma miejsca na dysonanse.

Meble tworzą proste geometryczne figury. I tylko krawędzie ozdobione są łamiącymi je powierzchniami skośnymi. Fronty zaś, zdobią frezowania o miękkich krawędziach.

Często eksponowanym miejscem jest okap. Stylizowany, poprzez wykończenie na otwarte palenisko o imponujących rozmiarach. Palenisko z zadaszeniem, na którym jest dość miejsca na fajansowe kubki, kolorowe flakony lub kamienne garnki.

Drugim miejscem z charakterystycznymi elementami jest zlew. Idealnie, jeśli jest z emaliowanej blachy. Biały i głęboki. Armatura w stylu wielkoprzemysłowym z pokaźnymi pokrętłami lub lepiej staromodnymi dźwigniami.

Kuchnia angielska jako ozdoby lubi motywy kwiatowe i owocowe. Płytki ścienne w otoczeniu kuchni i zlewu dobrze wyglądają z wizerunkami letnich kwiatów i owoców.

Kafle okładzinowe w strefie gotowania w kuchni w stylu angielskim mogą nawiązywać do tematyki kwiatów lub owoców.

Wszystko uzupełniają skrzynki i donice, zajmujące cały parapet okna, wypełnione nowalijkami. Zielone zioła i szczypiorek.

Może Cię także zainteresować: