Biurko dla chłopca – 30 najmodniejszych modeli, które idealnie sprawdzą się w pokoju chłopca

Biurko dla chłopca musi nie tylko być ładne, ale także wygodne i funkcjonalne, by stworzyć doskonałe miejsce do nauki i odpoczynku – pomogą nam również wesołe dodatki oraz dobrze dopasowane krzesło do biurka. Co warto wiedzieć wybierając biurko dla chłopca? Biurko dla chłopca nie może być za małe, bo musimy w nim pomieścić zeszyty, książki oraz inne przybory szkolne.

Zobacz nasze wszystkie BIURKA

Biurko dla chłopca - 30 najmodniejszych modeli, które idealnie sprawdzą się w pokoju chłopca 18
Biurko dla chłopca

Na blacie dobrze jest, gdy biurko dla chłopca posiada nadstawkę na monitor komputera.

Modele biurka szkolne dla chłopca mogą posiadać regulację wysokości blatu co sprawia, że biurko wystarczy dziecku na kilka dobrych lat. Do wyboru każdy producent posiada szeroką gamę kolorystyczną. Biurka młodzieżowe dla chłopca warto kupić z ulubioną postacią z bajki lub filmu zachęci to malucha spędzania więcej czasu przy nauce i zabawie.

Biurko dla chłopca - 30 najmodniejszych modeli, które idealnie sprawdzą się w pokoju chłopca 19

Biurko dla chłopca doskonale prezentuje się w jasnych kolorach, pastelowej zieleni oraz błękicie.

Pamiętajmy o tym, aby meble dla chłopca były nie tylko funkcjonalne, ale też bezpieczne i wytrzymałe. Przy zakupie zwróćmy uwagę na stabilność biurka dla chłopca. Odpowiednio zabezpieczone ranty okleiną sprawią, że nie będą ostre. Może Cię zainteresować: Biurko komputerowe do domu i do pracy – propozycje 30 modeli najmodniejszych modeli

Chłopcy bardzo lubią organizery na ścianach, kolorowe pudła na zabawki i półki w kształcie samolotów.

Każdemu uczniowi przyda się z pewnością na ścianie tablica korkowa na karteczki z wyznaczonymi przez rodziców obowiązkami. Biurko dla chłopca powinno stać jak najbliżej okna w pokoju. Promienie słoneczne pozytywnie wpływają na psychikę każdego człowieka, a dziecko nie będzie też męczyło oczu sztucznym światłem lampy. Gdy będziemy chcieli uzupełnić wnętrze pokoju chłopca o dodatki zapytajmy naszą pociechę co by chciało mieć ważne jest, aby dać dziecku wolną rękę w takich przypadkach i liczyć się z jego zdaniem. Każdy lubi decydować o pewnych rzeczach sam, budujemy tym samym poczucie własnej wartości i wysoką samoocenę. Polecamy biurko dla chłopców FINO – wybór kolorów.

Z pewnością znajdziemy dodatki, które pozwolą naszemu dziecku rozwijać pasje i zainteresowania.

W sklepach mamy nieograniczone możliwości. Jaki rozmiar powinno mieć biurko dla chłopca? Rozmiar biurka zależy od wieku dziecka. Jeśli nasze dziecko jest w wieku szkolnym od 6-12 lat zalecana długość blatu biurka to od 100-120 cm. Dla starszych chłopców może ta długość blatu być zwiększona od 120-150 nawet centymetrów. Zalecana wysokość na małe biurka dla chłopców mieści się w granicach od 60 cm do 72cm. Pod biurkiem powinno być dość dużo miejsca by wygodnie ułoży nogi. Przestrzeń ta powinna wynosić co najmniej 60 cm w szerokości oraz 50 cm głębokości. Przestrzeń ta powinna być na tyle swobodna by chłopiec mógł swobodnie zmienić pozycję ciała podczas nauki przy biurku.

Biurko dla chłopca z wygodnym krzesłem.

Dobrym uzupełnieniem biurka dla chłopców jest wygodne krzesło. Krzesło takie powinno być z regulacją wysokości zarówno wysokości siedziska jak i oparcia pleców najlepiej, aby krzesło takie posiadało też podłokietniki wówczas odciążymy tym samym dodatkowo kręgosłup wygodnie układając ręce. Wybierajmy materiał na krzesło łatwo zmywalny oraz taki, który nie wchłania cieczy kiedy naszemu dziecku wyleje się sok. Najlepszymi tkaninami w takim przypadku okazują się tkaniny hydrofobowe. Tkanina hydrofobowa to materiał charakteryzujący się właśnie odpornością na wodę i wchłanianie cieczy w głąb tapicerki. Zobacz nasze KRZESŁA OBROTOWE

Biurko dla chłopca - 30 najmodniejszych modeli, które idealnie sprawdzą się w pokoju chłopca 20

Woda lub inna ciecz nie wsiąka, lecz spływa po jej powierzchni tworząc kroplę.

Tkaniny hydrofobowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne są praktycznym rozwiązaniem dla osób, które szukają wytrzymałych i łatwych do utrzymania w czystości tkanin. Jaki kolor ścian zrobić w pokoju dla chłopca? Jeśli urządzamy pokój dla chłopca mamy już zakupione biurko dla chłopca oraz pozostałe meble musimy gustownie pomalować ściany w pokoju, by stworzyć doskonałą przestrzeń. Jeśli chłopiec ma swój ulubiony kolor lub motyw przewodni, warto zacząć od niego i dopasować kolor ścian, aby stworzyć spójność w aranżacji.

Może Cię zainteresować: Meble do pokoju chłopięcego – 30 propozycji na najmodniejsze meble dla chłopca

Jeśli dziecko lubi samochody i kolor błękitny możemy rozważyć pomalowanie ścian na błękitno i dodać tapetę z motywem samochodów.

Jeśli chcemy pozostać przy bardziej klasycznych kolorach, to kolor biały, szary, beżowy, żółty i zielony będą doskonałym wyborem. Warto mieć na uwadze, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, natomiast ciemne je pomniejszają. Dlatego jeśli chcesz stworzyć w pokoju chłopca wrażenie większej przestrzeni użyj jasnych barw. Jeśli jednak chcemy stworzyć bardziej intymny i przytulny pokój postawmy w aranżacji na ciemniejsze odcienie.

Może Cię także zainteresować: