Meble do pokoju chłopięcego

pokój chłopięcy

Wiadomo, że chłopcy i dziewczynki interesują się zupełnie innymi rzeczami. Warto to wziąć pod uwagę podczas urządzania im pokoju. Pokój dla chłopca będzie miał zdecydowanie inną kolorystykę, oraz inne motywy na meblach niż pokój małej księżniczki.

Jak urządzić pokój?

Pomyśleć trzeba oczywiście o biurku, szafie, łóżku, i miejscu na przechowywanie zabawek oraz innych skarbów. Wszystko to trzeba dopasować do wieku i zainteresowań konkretnego dziecka. Meble do pokoju chłopięcego mogą być na przykład powiązane z piłką nożną, czy ulubionymi filmami. Nierzadko wybiera się tam odważne kolory (na ściany). Najważniejsze, by dziecko czuło się tam dobrze i bezpiecznie. Obecnie, wybór mebli jest bardzo duży, a projektanci dosłownie prześcigają się w pomysłach na motywy przewodnie. Rodzice powinni pamiętać jednak o tym, by wybrane meble były wykonane z naturalnych i bezpiecznych materiałów.

Meble dla chłopca

Kompletując meble do pokoju, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Oto one:

– Łóżko – musi być ono oczywiście dobrane do wzrostu i wieku chłopca. Warto kupić trochę większy model, gdyż dziecko szybko rośnie i małe łóżeczko może być niewystarczające. Ważny jest także odpowiedni materac: ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Młody kręgosłup wymaga odpowiedniego podparcia.

Meble do pokoju chłopięcego 1
FOOTBALL

– Szafa – musi być w podobnej stylistyce i kolorystyce, co łóżko. Powinna posiadać dużo półek, i mniej miejsca na ubrania wiszące – mały chłopiec ma ich bowiem dość mało. Można także pomyśleć o dokupieniu pasującej komody, czy regału na książki.

– Biurko – w komplecie z ergonomicznym krzesłem. Rodzice muszą zwrócić uwagę na wysokość biurka – dziecko nie powinno się przy nim garbić, bo może prowadzić to do wad postawy. Warto jest zapytać o to sprzedawcę.

Dodatki i akcesoria – wiadomo, że są one sprawą dość indywidualną, gdyż zależą od zainteresowań chłopca. Jednak dość uniwersalne są: kolorowy dywan, duża lampa sufitowa i ciekawie zaprojektowana lampka na biurko. Dobrze sprawdza się także miękkie siedzisko, czy np. plastikowy kosz na szmacianą piłkę.