Jak zabezpieczyć meble, kiedy w domu są dzieci?

dzieci i mebleMałe dzieci są bardzo ruchliwe. Często w związku z tym istnieje problem w kwestii zapewnienia im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Szczególnie jest to ważne w domu lub w mieszkaniu, w którym bardzo trzeba uważać na to by wyposażenie w postaci mebli było zabezpieczone w taki sposób, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy w trakcie zabawy, potykając się lub sięgając po znajdujące się w meblach niebezpieczne przedmioty. Jak zabezpieczyć meble kiedy w domu są dzieci? Istnieje szereg sposobów, dzięki którym można sprawić, że małe dziecko będzie mogło się bawić w domu bezpiecznie, bez obaw o jego zdrowie.

Ochraniacze narożnikowe

Chyba największe obawy wśród rodziców małych dzieci budzą ostre narożniki stołów lub szafek. Dziecko w trakcie zabawy może uderzyć o nie przypadkowo głową lub inną częścią ciała. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba pozbyć się takich mebli i zakupić takie, które posiadają bezpieczne narożniki. Byłaby to dość kosztowna inwestycja. Zdecydowanie wystarczy zakup specjalnych, piankowych zabezpieczeń na narożniki. Dostępne są one w różnych kolorach, co pozwala na ich dostosowanie do każdych mebli. Koszt jednej sztuki takiego zabezpieczenia to zaledwie kilka złotych. Ochraniacze narożnikowe mocuje się do mebli zazwyczaj za pomocą specjalnej taśmy dwustronnej, dzięki czemu dziecko nie będzie miało tyle siły by je zdjąć.

Zabezpieczenie szuflad i szafek

Zdarza się, że w szafkach lub szufladach różnych pomieszczeń trzymamy przedmioty, do których dzieci nie powinny mieć dostępu. Mogą to być np. lekarstwa, narzędzia, sztućce czy środki czystości. Nie jesteśmy w stanie trzymać wszystkich przedmiotów wysoko. Poza tym byłoby to strasznie niewygodne. Takie szafki lub szuflady można jednak zabezpieczyć przed dostępem małego dziecka. Istnieje szereg niedrogich rozwiązań w tej kwestii. Najlepiej sprawdzają się dwuczęściowe zabezpieczenia samoprzylepne lub specjalne samoprzylepne zatrzaski, a także wykonane z tworzywa sztucznego zaciski, które montuje się na gałkach lub uchwytach dwudrzwiowych szafek, łącząc je ze sobą i uniemożliwiając ich otwarcie.