Pomysły na biały salon

Pomysły na biały salon
Pomysły na biały salon

Salon to wizytówka każdego mieszkania. Jak urządzić go bez pomocy architekta wnętrz? Idei może być wiele, warto jednak poświęcić chwilę uwagi na to, by nie przesadzić z dodatkami i kiczem. Istotne jest zachowanie umiaru i gustowne urządzenie tego miejsca w minimalistycznym, ale ciepłym klimacie. Jak tego dokonać? Oto 4 pomysły na biały salon.

Salon z Meble Arkadius

Meble Arkadius to popularny internetowy sklep meblowy, który oferuje meble i dodatki w dowolnej konfiguracji. Innowacyjne rozwiązania w minimalistycznym stylu to synonim wszystkiego co można tam znaleźć. Dodatkowym atutem są niskie ceny oraz dowolność kompletowania, dzięki czemu salon może zyskać swój niepowtarzalny styl. Jeżeli planujesz remont – wizyta w tym sklepie jest konieczna. Odnajdziesz tam wiele inspiracji i zyskasz nowy pogląd na projektowanie wnętrz.

Minimalizm

Salon w stylu minimalistycznym odnajdziesz w każdym magazynie z branży wnętrzarskiej. Należy skupić się na rzeczach, które są nam niezbędne. Białe ściany idealnie przełamie szary bądź granatowy narożnik, warto pomyśleć także o granatowych meblach – rozwiązanie niecodzienne, ale kolory morskie już w najbliższym czasie zyskają na popularności. Coraz częściej widujemy je także w projektach nowoczesnych kuchni.

All in white

“All in white” czyli wszystko na biało. Nie musi być to nudne rozwiązanie, wręcz przeciwnie. Wykończenie wnętrza w takiej kolorystyce zawsze można przełamać kolorowymi dodatkami. Białe ściany i podłoga, a także biała kanapa i meble prezentują się niesamowicie, wręcz idyllicznie. Spędzanie czasu w takim otoczeniu będzie uspokajało i ukoi wszystkie nerwy. Warto tutaj zaryzykować ze srebrnymi dodatkami, sprawdzi się tutaj duża lampa podłogowa, bądź poduszki ze srebrnymi przeszyciami.

Małe wnętrza

Zorganizowanie salonu na małej powierzchni stanowi duże wyzwanie. Na szczęście kolor biały sprzyja optycznemu powiększeniu przestrzeni. Idealnym dodatkiem będzie umieszczenie dużego lustra na jednej ze ścian. Srebrna szyba w gustownej białej ramie to element, którego nie może zabraknąć w małym wnętrzu. Jeżeli biała kanapa wydaje się być zbyt ekstremalnym pomysłem, zawsze możemy ją wykorzystać jako element przełamujący. Aby nadać nowoczesnego charakteru warto postawić na “krzykliwy” kolor – żółty, ciemny róż, bądź jasną zieleń.

Jak widać biały salon nie musi być nudny, wręcz przeciwnie – może stanowić “wisienkę na torcie” całego mieszkania. Kolor biały jest ponadczasowy, moda na wykończenia w tym stylu nigdy nie zniknie, jest to ideale połączenie nowoczesności i tradycji.