Garderoba w sypialni

garderoba w sypialni
Garderoba w sypialni

Wiele kobiet marzy o własnej garderobie z prawdziwego zdarzenia. Mają dość upychania wszystkich ubrań w ciasnych szafkach i chciałyby wyeksponować swoją kolekcję odzieży, butów i dodatków w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu. Niektórzy sądzą, że aby ta sztuka się udała, konieczne jest posiadanie ogromnego domu i wybranie miejsca na garderobę już na etapie projektu. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Przy odrobinie fantazji można z sukcesem wydzielić niezbędną przestrzeń nawet w niewielkim pomieszczeniu. Garderoba w sypialni? To jest myśl!

Do wyznaczenia miejsca na garderobę w sypialni dobrze nadaje się materiałowa zasłona. Wystarczy znaleźć niewielką wnękę w pokoju i tam zorganizować wszystkie nasze ubrania. Mamy ogromne pole do popisu jeśli chodzi o wybór wykorzystanego materiału, dlatego możemy swobodnie kreować styl w taki sposób, aby pasował do wystroju pozostałej części pomieszczenia. Jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli marzymy o własnej garderobie, a nie chcemy ponosić większych kosztów.

Osoby, które chcą poświęcić więcej czasu i pieniędzy na stworzenie swojej wymarzonej garderoby, mogą zdecydować się na postawienie ścianki działowej. Wyznaczy ona granicę między sypialnią, a wejściem do garderoby, może również zostać w dowolny sposób udekorowana. Prace związane ze stawianiem ścianki warto powierzyć zaufanemu profesjonaliście, który zajmie się również doprowadzeniem oświetlenia. Dzięki temu nie musimy przejmować się kwestiami budowlanymi, a możemy skupić się na organizacji przestrzeni.

W jaki sposób przechowywać ubrania w garderobie, aby można było je znaleźć z łatwością? Przede wszystkim należy wyposażyć garderobę w odpowiednią liczbę półek i szuflad, aby nasza odzież się nie gniotła. Instalując drążek, zyskujemy dodatkowe miejsce na powieszenie koszul, swetrów i płaszczy. Warto również wstawić kartonowe pudełka, plecione lub plastikowe kosze, w których możemy przechowywać rzeczy z ubiegłego sezonu. Nie będą one zajmować cennego miejsca i pozwolą nam łatwiej zorientować się w posiadanych ubraniach. Dokładna aranżacja zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Niektórzy lubią sortować ubrania kolorystycznie, inni preferują delikatny chaos.

Niech garderoba stanie się naszym królestwem, gdzie to my będziemy podejmować wszystkie najważniejsze decyzje!