Garderoba w sypialni – 30 propozycji na meble z szybką dostawą i gotowe aranżacje

Otwarta garderoba w sypialni to trend amerykański, który na dobre rozgościł się w polskich domach i mieszkaniach. Zwolennicy garderoby w sypialni mówią o naturalności połączenia tych pomieszczeń i nie sposób nie zgodzić się z nimi. Czy sypialnie z garderobą są dobrym rozwiązaniem? Sami zadecydujcie.

Zobacz pełną ofertę mebli na GARDEROBY i SZAFY

Garderoba w sypialni – 30 propozycji na meble z szybką dostawą i gotowe aranżacje 26

Otwarta garderoba w sypialni – ocena użytkowników.

Szczęśliwi właściciele takiego projektu zapewniają, że bliskość garderoby do sypialni zapewniają, że to przede wszystkim wygoda. Naturalnym jest, że wstając rano ubieramy się i bliskość dostępu do naszych zasobów odzieży to bez cienia wątpliwości atut pod każdym względem. Więc takie rozplanowanie przestrzeni oszczędza nam czas. Wbrew pozorom sypialnia z garderobą nie wymaga tak wiele przestrzeni, ponieważ wystarczy 50 – 60 cm głębokości na szafę i 30 – 40 cm na swobodny dostęp do garderoby.

Może Cię zainteresować: Garderoba na poddaszu – 30 gotowych propozycji na umeblowanie

Sypialnie z garderobą – czyli jakie?

Otwarte garderoby do sypialni to dość ogólne pojęcie i mogą dotyczyć zarówno jednego pomieszczenia, gdzie w jednym pomieszczeniu znajduje się z sypialnia z garderobą w postaci dużej szafy przesuwnej, lub może to być oddzielona przestrzeń. Wówczas dostęp do garderoby do sypialni jest ograniczony ścianką działową, lub wyznaczonym pomieszczeniem poprzez zabudowę meblową. Dobrym pomysłem może być garderoba w sypialni, która wykorzystuje dodatkową nieregularną przestrzeń jak wnęki i skosy, jednak taka garderoba do sypialni wymaga dedykowanych mebli, bądź zlecenia usługi wykonania przez stolarza – meble na wymiar.

Polecamy: Poczucie komfortu od samego rana – idealna sypialnia na 3 sposoby

Garderoba w sypialni – 30 propozycji na meble z szybką dostawą i gotowe aranżacje 27
Garderoba w sypialni

Garderoba w sypialni to same zalety.

1. Bliski dostęp do zasobów odzieży bez konieczności chodzenia w piżamie po całym mieszkaniu, domu i jest to szczególną zaletą, gdy mamy na noc gości.
2. Sypialnia z garderobą to nasza prywatna przestrzeń.
3. Szybkie ubieranie, wychodzimy z sypialni od razu ubrani.
4. Wszystko w jednym miejscu – przygotowanie na wyjście na zakupy, czy spotkanie z przyjaciółmi nie wymaga wyszukiwaniu po szufladach i pawlaczach poszczególnych części garderoby – wszystko mamy w jednym miejscu.
5. Teraz z przymrużeniem oka – możesz zastanowić się nad dzisiejszą kreacją bez wychodzenia z łóżka.
6. Garderoby w sypialni stanowią spójność tych dwóch pomieszczeń, jest to niewątpliwie pomysł na aranżacje sypialni.

Garderoba w sypialni – 30 propozycji na meble z szybką dostawą i gotowe aranżacje 28

Garderoba do sypialni – czy każdy może sobie na nią pozwolić?

Niestety małe mieszkanie w bloku często w dużej mierze ogranicza nam możliwości stworzenia naszej sypialni. Jednak nawet, gdy salon jest jednocześnie sypialnią rodziców możemy w interesujący sposób wyznaczyć przestrzeń na garderobę. Zamiast meblościanki polecamy dwie duże przesuwne szafy garderobiane, natomiast po środku stawiamy szafki RTV, dzięki czemu osiągniemy dużą przestrzeń do przechowywania połączoną ze strefą relaksu. Salon z sypialnią więc nie jest sytuacją bez wyjścia, polecamy wówczas narożniki z dużą powierzchnią spania, lub kanapy, które zastąpią wygodne łózko do codziennego spania.

Może Cię także zainteresować: