Jak usunąć tłuste plamy na ścianie?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że raz na jakiś czas będzie musiał odświeżyć swoje pomieszczenia. Najlepszym sposobem na usunięcie tłustych plam jest ponowne pomalowanie ściany w naszym pokoju. Jest to najskuteczniejsze rozwiązanie. Dzięki niemu nasz pokój będzie wyglądał świeżo i czysto. Nowa farba zakryje nawet największe plam, które powstały z tłuszczu.

Pomieszczeniem gdzie zbiera się najwięcej tłuszczu na naszych ścianach jest oczywiście kuchnia. To w niej podczas gotowania tłuszcz osadza się na powierzchni ścian. Najwięcej brudnych i tłustych plam znajdziemy obok kuchenki. Warto, więc przemalować najbrudniejsze zabrudzenia. Jeżeli jednak nie mamy czasu na przemalowanie całej kuchni możemy zastosować kilka z poniższych sposobów. Oto one.

X sposobów na tłuste plamy na ścianie

Jak usunąć tłuste plamy na ścianie?
Jak usunąć tłuste plamy na ścianie?

Sposobów na pozbycie się tłustych plam na ścianie jest wiele. Nic jednak nie zastąpi malowania. Co zrobić, aby pozbyć się tłustych plam na ścianie?

Najlepiej, jeżeli podczas malowania ścian użyliśmy farby, która jest odporna na powstawanie plam. Taką farbę należy zaaplikować przede wszystkim w kuchni. Warto również zastosować farbę, na której wszelkie zabrudzenia mogą zostać umyte. Jest to ważne w przypadku posiadania dzieci, które mogą nam pomalować ścianę. Dzięki tej farbie możemy za pomocą mydła z ciepła wodą usunąć wszelkie zabrudzenia czy malowidła, przy czym nasza ściana nie straci swojej barwy.

Wszelkie zabrudzenia oraz tłuste plamy możemy usunąć za pomocą różnego rodzaju detergentów. Bowiem na rynku znajdziemy wiele preparatów nadających się specjalnie do mycia ścian np. płyny malarskie. Najlepiej, jeśli w sklepie budowlanym poradzimy się sprzedawcy, jaki preparat jest najlepszy do umycia naszej ściany.

Jeżeli nie stać nas na kupienie preparatów wtedy możemy wykorzystać domowe sposoby na pozbycie się tłustych plam. Oprócz ciepłej wody z mydłem powinniśmy zastosować bibułę. Papierowy ręcznik należy docisnąć do ściany posypać plamę mąką ziemniaczaną/ talkiem i po kilku godzinach oczyścić ścianę. Następnie należy przetrzeć zabrudzenia miękką gąbką zwilżoną płynem do mycia naczyń.

Kolejnym domowym sposobem na uporczywe tłuste plamy jest nałożenie pianki do golenia lub spryskanie płynem do mycia okien na ścianę. Po tych wszystkich czynnościach należy zetrzeć ścianę ciepła wodą.

Pamiętajmy jednak, że domowe sposoby mogą nam nie pomóc na uporczywe zabrudzenia i plamy. Warto jednak je zastosować przed pomalowaniem ściany na nowo.