Wybór mebli kuchennych – poradnik

Wybór mebli kuchennych poradnik

Urządzanie domu to przede wszystkim dbałość o jego wnętrze o komfortowe poczucie we własnych czterech ścianach. Wymaga przemyślenia i dokonania korzystnego wyboru. Szczególnym miejscem w każdym mieszkaniu jest kuchnia. Musi być ona niezwykle funkcjonalna, a meble powinny być do niej idealnie dopasowane. Dodatkowo meble kuchenne muszą być ładne!

1. Kolorystyka i wystrój.

Pierwszym krokiem musi być określenie, jaki styl kuchnia ma prezentować. Jedni preferują surowy modernizm, inni wybiorą kuchnię rodem z domku na wsi. Każdy musi wiedzieć, czego najbardziej chce, a może nawet, to, jakie potrawy preferuje! Może warto zdecydować się na kuchnię w stylu dworskim albo francuskim?

2. Drewno, szkło, mdf?

Po dokonaniu wyboru dotyczącego stylistyki, dużo prościej dokonać wyboru materiału, z którego meble kuchenne będą wykonane. Preferujący styl rustykalny zdecydują się na rzeźbione drewno, zwolennicy modernizmu mdf. Drewno jest najbardziej eleganckie i trwałe. Mdf, niestety, mało odporny na uszkodzenia folii pokrywającej meble kuchenne, a łatwość nasiąkania wodą, może spowodować wybrzuszenia. Na fronty szafek górnych, warto wybrać szkło mleczne, wytrzymałe na wilgoć, ale na uderzenia już nie.

3. Pokrycie blatu…

Jeden z podstawowych problemów. Blat musi wytrzymać wszystko, produkty wyciągnięte z zamrażarki, gorące garnki i krojenie. Niestety nie istnieje doskonały materiał, odporny na wszystko, a dodatkowo łatwy do czyszczenia – trzymamy na nim jedzenie! Do wyboru mamy blaty laminowane – odporne na zabrudzenia i temperaturę, ale mogą pęcznieć pod wpływem wody. Blaty kompozytowe, drogie, ale odporne na brud i zarysowania. Warto też rozpatrzyć blaty kamienne lub granitowe.

Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Jak urządzić kuchnię z jadalnią?