Szare meble do salonu

Szare meble do salonu
Szare meble do salonu

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić salon? Idealnym rozwiązaniem może być kolor szary. Szare meble do salonu bywają bardzo eleganckie i efektowne. Nie przytłaczają tak, jak czerń i jednocześnie nie brudzą tak szybko, jak jasne kolory. Aby jednak aranżacja salonu z meblami w kolorze szarym prezentowała się naprawdę atrakcyjnie, należy odpowiednio połączyć kolory ścian i kolory mebli. Bardzo ważna jest przemyślana koncepcja i konsekwencja w stylu. Powinniśmy również dobrać odpowiednie dodatki. Podpowiadamy, jak urządzić salon wykorzystując szare meble.

Rozpoczynamy zakupy

Na początek warto zastanowić się, co będzie nam potrzebne. Salon powinien być przytulnym i komfortowym miejscem, w których chętnie wypoczywamy, spędzamy wolny czas, ale i przyjmujemy gości. Dlatego warto pomyśleć również o tym, by prezentował się estetycznie i reprezentacyjnie. Jeżeli Twoje mieszkanie nie jest zbyt duże, także możesz cieszyć się eleganckim salonem, oczywiście mniejszym. W takiej sytuacji warto postawić na meble wielofunkcyjne: na przykład rozkładane kanapy, które mogą stanowić jednocześnie miejsce do spania lub taborety z szufladkami.

W każdym salonie z pewnością sprawdzi się kanapa lub praktyczny narożnik, meblościanka, fotele i ława lub niewielki stolik. Tych mebli zakup warto zaplanować.

Dobieramy odcień mebli i dodatków

Szary na nowo jest kolorem bardzo modnym. Kiedyś kojarzył się z kolorem smutnym i przygnębiającym, mało ciekawym, dzisiaj na nowo jest w modzie. Aby stworzyć ciekawą aranżację wnętrza z meblami w szarym kolorze, nie musisz wcale na ten cel wydawać ogromnych sum. Oczywiście, im więcej pieniędzy mamy, tym więcej możliwości, jednak i przy niewielkim budżecie można stworzyć bardzo ciekawą aranżację wnętrza. Sekretem jest umiejętne łączenie kolorów. Możemy na przykład połączyć meble w ciemniejszym odcieniu szarości ze ścianami w jaśniejszym i rozjaśnić całość dodatkami w zdecydowanym kolorze: na przykład fioletowymi lub zielonymi. Innym ciekawym pomysłem może być połączenie szarych mebli do salonu i naturalnego drewna. Ciekawych możliwości jest naprawdę wiele i warto eksperymentować.