Jakie meble do szarych ścian?

Jakie meble do szarych ścian?
Jakie meble do szarych ścian?

Szare ściany to prawdziwy hit ostatniego sezonu, w którym zakochali się naprawdę wszyscy. Doskonale pasują do stylu skandynawskiego czy glamour oraz nowoczesnego. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie: jakie meble do szarych ścian?

Warto pamiętać, że szare ściany będą wyglądały efektownie tylko wtedy, kiedy całość aranżacji będzie odpowiednio zaplanowana. Świetnie sprawdza się zestawienie szarości z delikatnymi, jasnymi kolorami – bielą, kością słoniową, morelowym, brzoskwiniowym czy jasnym beżem.

W pomieszczeniach, gdzie zdecydowaliśmy się na szare ściany, świetnie wyglądają zarówno białe meble lub te o fakturze naturalnego drewna, jak i brązowe. Pierwsza wersja doskonale pasuje do pomieszczeń w stylu skandynawskim, gdzie szarość ścian i biel mebli to wręcz prawdziwe znaki rozpoznawcze.

Wśród szarych ścian świetnie sprawdzają się zarówno bardzo klasyczne, proste w formie meble, jak i te zdecydowanie bardziej ekstrawaganckie. Chcąc osiągnąć wnętrze rodem z Hollywoodu warto postawić na błyszczące dodatki – lustro w srebrnej ramie, kryształowy świecznik czy ciekawa szkatułka na biżuterii. Dzięki nim klasyczna szarość stanie się naprawdę elegancka.

Do szarości świetnie pasują również meble w zdecydowanych kolorach. Dzięki temu można z powodzeniem uzyskać wnętrze w stylu nowoczesnym. Szczególnie świetnie nadają się ku temu różnego rodzaju błękity, turkusy, żółcie oraz róże. Nawet niewielki element w tym kolorze – jak chociażby fotel – może spowodować, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Z szarościami uwielbiają się również kolory pastelowe. Dzięki nim szarość okazuje się być naprawdę urocza i romantyczna. Co prawda, jest to typowo kobiece rozwiązanie a delikatne meble w stylu shabby chic to raczej rozwiązanie dla damskiej sypialni.

Z pewnością szarość jest niezwykle wdzięcznym kolorem do którego pasuje wiele rozwiązań. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie wybrać zbyt ciemnego koloru ścian do za małego pomieszczenia, gdyż może to sprawić, że będzie wyglądało ono na zdecydowanie mniejsze.