Komoda w stylu skandynawskim

Komoda w stylu skandynawskim 9

Urządzając dom czy mieszkanie, najczęściej zwracamy uwagę na dwa aspekty: efekt wizualny oraz funkcjonalność. To właśnie tym dwóm cechom podporządkowujemy wybierane przez nas meble czy dodatki. Z pewnością zdajemy sobie również sprawę z tego, jak ważna jest przestrzeń do przechowywania, dzięki której możliwa jest segregacja drobiazgów i uporządkowanie ich w jednym miejscu. Jakie zatem meble spełnią wszystkie te wymagania? Jednym z faworytów z pewnością jest komoda w stylu skandynawskim – praktyczny a jednocześnie bardzo stylowy dodatek do wnętrza.

Czym jest komoda?

Komoda to mebel w kształcie skrzynki z wysuwanymi szufladami i pojemnymi szafkami. Świetnie sprawdza się do przechowywania nie tylko ubrań, ale również akcesoriów czy drobiazgów przydatnych w każdym mieszkaniu. Meble te mogą być osadzone bezpośrednio na podłodze lub na niewielkich, ozdobnych nóżkach. To, na jaki model się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od stylu, w jakim chcemy urządzić wnętrze oraz od pojemności, na jakiej nam zależy. Dobrym rozwiązaniem sprawdzającym się niemal w każdej przestrzeni są komody w stylu skandynawskim. Są one nowoczesne, ale jednocześnie zachowują prostotę i ponadczasową elegancję. W kategorii tej znajduje się mnóstwo modeli, dzięki czemu stworzenie klimatycznej aranżacji w nawet najbardziej wymagającym wnętrzu nie powinno być problemem.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Komoda w stylu skandynawskim wyposażona jest najczęściej w drewniane nogi. Na rynku znajdziemy modele, w których cała bryła wykonana jest z płyty meblowej, natomiast wspomniane nóżki zrobione są z litego drewna, gwarantującego trwałość przez naprawdę długie lata. Styl skandynawski to również jasne kolory idealnie komponujące się z przestronnymi i dobrze oświetlonymi wnętrzami. Dominują tutaj różne odcienie bieli, jednak coraz częściej możemy się spotkać z meblami w barwach pastelowych lub takich, które sprawiają wrażenie wyblakłych.

Skandynawska komoda to również praktyczny mebel. Dlaczego? Przedmioty z tej kategorii najczęściej są wyposażone w kilka pojemnych półeczek i niewielkich szuflad. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszystkie niezbędne drobiazgi zawsze znajdują się w zasięgu ręki. Dodatkowo charakteru meblom nadają zdobienia na drzwiczkach i ozdobne uchwyty. Komoda styl skandynawski jest zatem świetnym dodatkiem w mieszkaniu, gdzie szczególny nacisk kładzie się na subtelne detale i niecodzienne wykończenia.

Zobacz też:  Narożniki brązowe - do jakich wnętrz pasują?

Gdzie można kupić komodę w stylu skandynawskim?

Komody w stylu skandynawskim znajdziemy już niemal w każdym sklepie meblowym – zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Zanim jednak udamy się na zakupy, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Chodzi głównie o sprawdzenie wymiarów, aby później mieć pewność, że mebel zmieści się w zaplanowanym przez nas miejscu. Komoda w stylu skandynawskim doskonale sprawdzi się także w pokoju dziecięcym.  W przypadku takiego zakupu powinniśmy najpierw sprawdzić, czy jest ona wykonana z bezpiecznych materiałów oraz czy istnieje możliwość odpowiedniego jej zabezpieczenia przed dziećmi. Tak przygotowani z pewnością wybierzemy idealny mebel w stylu skandynawskim.

Może Cię także zainteresować: