Pomysł na poddasze – wykorzystaj przestrzeń

Pomysł na poddasze – wykorzystaj przestrzeń 2

Kilka lat temu pojawiły się nowe tendencje w polskim budownictwie i co za tym idzie w aranżacji wnętrz. Jeszcze do niedawna budowa domu i adaptacja przestrzeni sprowadzała się do parteru, a poddasze w budynkach ze skośnym dachem było przestrzenią nieużytkową, ewentualnie pełniło funkcje składziku. Zazwyczaj była to powierzchnia zaciemniona, oraz bez izolacji cieplnej. Innowacje w budownictwie pozwoliły na obniżenie kosztów budowy, zastosowanie zaawansowanych materiałów termoizolacyjnych, oraz możliwości montażu okien dachowych na powierzchniach skośnych pozwoliły innym okiem spojrzeć na takie pomieszczenia.

Poddasze możemy wykorzystać na pokoje dla dzieci, sypialnie dla całej rodziny, domowe biuro, lub strefę relaksu. Innym pomysłem jest urządzenie drugiego mieszkania dla członków bliskiej rodziny – dziadków, lub dzieci, gdy staną się samodzielne. Pomysł na budynki wielorodzinne ze skośnym dachem, w którym mieszkania na ostatnim piętrze są połączone z poddaszem szybko wykorzystali deweloperzy. Dostosowując się do obecnych przepisów dotyczących wysokości bloków mieszkalnych bez windy adaptują ostatnie piętro do zwiększenia atrakcyjności mieszkań i co za tym idzie podwyższenia ceny nieruchomości. Mieszkania dwupoziomowe są poszukiwane na rynku i sprzedają się dobrze zarówno bezpośrednio deweloperom, jak i na rynku wtórnym. Dla zapracowanych osób, które chcą korzystać z zalet domu, wykluczając zarazem większość obowiązków i kosztów wynikających z konieczności dbania o elewację, dach, ogród i ogrodzenie to idealne rozwiązanie.

Aranżując powierzchnię antresoli należy skupić się na przeznaczeniu pomieszczeń, oraz wykorzystaniu pozornie nieustawnych przestrzeni pod skośnymi ścianami. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, ponieważ widząc puste poddasze musimy przemyśleć nie tylko miejsce postawienia ścianek działowych, ale również od razu rozplanować ustawienie mebli, oraz zapoznać się z ofertą producentów przede wszystkim mebli z płyt laminowanych – komody, szafki RTV. Korzystając z indywidualnego projektu i mebli wykonanych na wymiar możemy stworzyć własną, niepowtarzalną garderobę. Pokoje na poddaszu zyskują niepowtarzalny układ, który należy wykorzystać jako atut. Jedną z propozycji jest rozświetlona powierzchnia w minimalistycznym stylu w bieli.

Kolor biały jest zawsze modny, dobrze współgra z większością mebli, powiększa optycznie pokoje. Zamiast wszechobecnych w każdym mieszkaniu i domu paneli podłogowych polecamy na antresolę ciepłe wykładziny dywanowe, które nie będą tak podane na zabrudzenia jak na parterze, a niewątpliwie stworzą wyjątkową atmosferę ciepła i przytulności.

Poddasze może stać się ulubioną częścią domu, lub mieszkania. Właściwa aranżacja, przemyślany dobór mebli może stać się ulubionym miejscem odpoczynku.

Przestawiamy Państwu na zdjęciach jedno z mieszkań dwupoziomowych.

Wykorzystaliśmy zdjęcia następujących mebli naszego Klienta:

oraz szafa wykonana na wymiar: meblenawymiarswiecie.pl