Pokój ze skosem: urządź go po swojemu!

Pokój ze skosem

Pokój ze skosem to – wbrew pozorom – doskonałe pomieszczenie, w którym można zastosować, z odrobiną wyobraźni i dobrych chęci, niemalże nieskończoną ilość aranżacji. Co ciekawe, pokoje tego typu często pełnią także funkcję gabinetu domowego.

Jak urządzić pokój ze skosem?

Urządzając pokoje ze skosem, należy mieć na uwadze kilka kwestii. Mowa tutaj między innymi o oświetleniu czy też meblach pod skosy.

Nie da się ukryć, że w pokojach ze skosem niezwykłą rolę odgrywa przede wszystkim oświetlenie. Bez niego bowiem, pomieszczenie byłoby ciemne i ponure, a przesiadywanie w nim mogłoby być prawdziwą udręką.

Pokoje tego typu charakteryzują się niedostatecznym światłem naturalnym, co oznacza, że trzeba je zastąpić właśnie dobrym naświetleniem. Z całą pewnością nie da się ukryć, że im więcej okien w takich pomieszczeniach, tym lepiej, ale w momencie, kiedy jest w nich jedno okno, bądź dwa – wówczas światło nie dociera do niego w taki sposób, jak w normalnych pokojach. Sztuczne naświetlenie powinno mieć ciepłą barwę. Pozwoli ono miło skojarzyć pokój i sprawi, że przebywanie w nim będzie przyjemnością.

Najlepszym oświetleniem powinno charakteryzować się pomieszczenie, które zostało zaaranżowane na gabinet, miejsce do pracy. W tym wypadku biurko należy ustawić bezpośrednio pod oknem (zarówno pod pionowym, jak i połaciowym). Miejsce do spania z kolei najlepiej postawić w miejscu z dala od okna, tak aby gwarantowało intymność i pewnego rodzaju prywatność w trakcie snu.

Meble pod skosy: jak wybrać?

Bardzo często pod skosami ustawia się po prostu łóżko (jeśli pomieszczenie nie jest łazienką ani gabinetem). Istnieją jednak meble, które obecnie można bez trudu kupić na zamówienie lub w sklepach meblowych (jako elementy gotowe). Są one odpowiednio dopasowane do skosów, a co za tym idzie – można pokoje odpowiednio zaaranżować.

Zobacz też:  Jakie wybrać biurko do pokoju młodzieżowego?

Skosy, które sięgają podłogi, często można wykorzystać jako schowki, na przykład na odzież sezonową lub pościel. W pokojach dziecięcych z kolei przestrzeń pod skosami świetnie nadawać się będzie na ciąg szafek lub siedzisko z niezliczoną ilością poduszek.

Jeśli chodzi więc o pokój ze skosami aranżacje pozwalają na adaptację pomieszczeń na różne, często bardzo oryginalne sposoby. Wystarczy jedynie znaleźć motywację i chęci, a następnie po prostu… zacząć planować!

Może Cię także zainteresować: