Narożniki w stylu loftowym – jak wybrać optymalny produkt?

Styl loftowy związany jest bezpośrednio z industrialną przestrzenią mieszkalną. Charakteryzuje się minimalistycznym designem pomimo dużych i otwartych przestrzeni. Kluczową rolę odgrywają odpowiednio dobrane meble, które mogą stworzyć salon estetyczny, nowoczesny i komfortowy jednocześnie.

Jaki kształt i rozmiar narożnika będzie odpowiedni? Jakie funkcje mogą pełnić narożniki w stylu loftowym? Jakie tkaniny sprawdzą się do loftowego salonu? Wszystkich zainteresowanych odpowiedziami na powyższe pytania zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem, który rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Jaki kształt i rozmiar narożnika będzie odpowiedni?

Narożniki w stylu loftowym cieszą się ogromną popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że są one niemalże gwarancją ciekawie prezentującego się wnętrza. Świetnie dobrane meble powinny być proporcjonalne do wnętrza. Dlatego też warto skupić się na tym, jakie produkty są nam oferowane przez sklepy. Dość często wybierane są narożniki w stylu loftowym modułowe. Są to meble, które charakteryzują się dostawianymi otomanami, a także pufami, które można bez większych problemów przestawić w zależności od tego, jaka jest okoliczność. Istnieją także narożniki w kształcie litery L. Są one najczęściej jednoelementowe, prawostronne lub lewostronne. Wybór powinien opierać się na wcześniej przemyślanej aranżacji, a także na lokalizacji okien. Ostatnim rodzajem narożników są te w kształcie litery U. Charakteryzują się największymi rozmiarami, bowiem ich szerokość wynosi niekiedy nawet 3 metry. 

Jakie funkcje mogą pełnić narożniki w stylu loftowym?

Zanim zakupimy narożniki w stylu loftowym, warto wcześniej zastanowić się nad tym, jaką funkcję będą pełniły. Popularne są egzemplarze przeznaczone jedynie do siedzenia. Ich ogromną zaletą jest zajmowanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni, a także optyczna lekkość. Kluczowym aspektem jest rodzaj wypełnienia- miękkie narożniki sprawdzą się podczas długiego odpoczynku, nie zmienia to jednak faktu, że starsze osoby preferują twardsze meble. Istnieją także narożniki w stylu loftowym rozkładane, które są zdecydowanie popularniejsze. Mają one dodatkową funkcję spania, dlatego coraz częściej są alternatywą dla klasycznego łóżka.

Narożniki w stylu loftowym - jak wybrać optymalny produkt? 13

Jakie tkaniny sprawdzą się do loftowego salonu?

Zachowanie wnętrza industrialnego wiąże się nie tylko z minimalistyczną formą, ale również z optymalnym kolorem. Jednym z najczęstszych wyborów są meble skandynawskie. Ważny jest odpowiednie obicie- największą popularnością cieszy się skóra, która nadaje wnętrzu luksusowy charakter. Dodatkowo jest ona łatwa do utrzymania w czystości, co dla wielu jest kwestią priorytetową. Alternatywnym rozwiązaniem jest żakard- podkreśla charakter wnętrza industrialnego. Wyróżnić można także narożniki w stylu loftowym z altary lub szenili.

Narożniki w stylu loftowym - jak wybrać optymalny produkt? 14

Może Cię także zainteresować: