Narożnik kuchenny drewniany

Narożnik kuchenny drewniany

Narożniki drewniane są jednymi z praktycznych mebli do kuchni lub jadalni

Ich wyjątkowy, prosty, a jednocześnie elegancki design znakomicie wkomponuje się w każdą stylistykę kuchni lub jadalni. Drewniane narożniki kuchenne występują zazwyczaj w kompletach ze stołem i taboretami lub krzesłami z oparciem.

Naturalne drewno — idealny surowiec na meble

Narożniki drewniane zazwyczaj wykonane są z naturalnego drewna, często lakierowanego lakierem bezbarwnym lub bejcowanego, co podkreśla rysunek słoi. Niektóre meble pokryte są kolorowym lakierem w zależności od życzenia Klienta, dla którego drewniane narożniki są produkowane. Niektóre meble wykonane są w całości z drewna, często mają profilowane, grawerowane lub rzeźbione elementy oparć i podstaw. Oparcia i podstawy mogą być wykonane z pełnego drewna lub mogą posiadać stelaż z drewnianych wąskich desek, ułożonych w różnej konfiguracji. Większość drewnianych narożników ma tapicerowane siedziska i oparcia lub do zestawu dołączone są miękkie poduszki.

Funkcjonalność i praktyczność narożników drewnianych

Konstrukcja drewnianych narożników oparta jest przede wszystkim na funkcjonalności mebla – pod siedziskami umieszczone są praktyczne schowki na różne, rzadziej używane przybory kuchenne, lub bieliznę kuchenną typu ręczniki, serwetki czy obrusy.

Drugą praktyczną cechą jest możliwość rozłączenia elementów — narożniki drewniane są złożone z dwóch lub trzech części, które można po rozkręceniu ustawić osobno. Ustawione ławy po dwóch dłuższych stronach stołu pozwolą na dosunięcie go do ściany, co z kolei spowoduje pozyskanie większej przestrzeni w mniejszej kuchni.

Drewniane narożniki znakomicie prezentują się zarówno z nowoczesnymi szafkami kuchennymi, jak i kredensami w stylu retro.

Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Regał na książki