Narożnik 5 osobowy – jak dokonać wyboru?

Współczesne narożniki zalecane są zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych salonów. Coraz częściej zastępują tradycyjne kanapy, ze względu na ponadprzeciętną wygodę użytkowania i funkcjonalność. Czego powinniśmy oczekiwać od narożnika?

Jak dopasować optymalną wielkość mebla? W jakim stylu wybrać narożnik 5 osobowy? Jaki materiał obiciowy jest godny uwagi? Odpowiedzi na wyżej postawione pytania znaleźć można w tym wpisie, zatem serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim. 

Czego powinniśmy oczekiwać od narożnika?

Zanim zakupimy narożnik 5 osobowy, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, do czego tak właściwie go potrzebujemy. Dopiero na tej podstawie możemy skutecznie określić budżet możliwy do zagospodarowania, jednocześnie poznamy rodzaj narożnika, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. O ile zależy nam na funkcjonalności, wówczas należy zakupić narożnik 5 osobowy z funkcją spania. Nie w sposób nie wspomnieć o pozostałych dodatkowych elementach, jak chociażby duży i regulowany zagłówek, pojemnik na pościel. Nie w każdym przypadku zalecana jest skóra- jej cechą charakterystyczną jest to, że skrzypi. Narożnik 5 osobowy rozkładany za dnia będzie pełnił funkcje rozrywkowe i wypoczynkowe, natomiast w nocy sprawdzi się do spania.

Narożnik 5 osobowy - jak dokonać wyboru? 11

Narożnik 5 osobowy – jak dopasować optymalną wielkość?

Narożnik 5 osobowy powinien charakteryzować się ponadprzeciętnym komfortem użytkowania. Mebel ten ma jedno zasadnicze zadanie- pomieszczenie kilkuosobowego grona znajomych. Przed zakupem należy dokonać niezbędnych pomiarów, do czego możemy wykorzystać tradycyjną metrówkę. Miejmy na uwadze również wielkość pomieszczenia. Kluczowe jest, aby narożnik nie przytłaczał i nie ograniczał swobody poruszania się. W przeciwnym wypadku możemy dojść do wniosku, że wnętrze jest zagracone. 

Zobacz też:  Kupujemy komplet wypoczynkowy

Narożnik 5 osobowy - jak dokonać wyboru? 12

W jakim stylu wybrać narożnik 5 osobowy?

Nie da się ukryć, że wygląd mebli również ma znaczenie. Nie możemy zapominać, że narożnik 5 osobowy to wyposażenie reprezentacyjne, zakup zbyt taniego to nienajlepsze rozwiązanie. Przykładowo decydując się na stosunkowo najtańsze narożniki, musimy liczyć się z gorszymi materiałami pod względem jakościowym. Dodatkowo problemy mogą pojawić się w zakresie cichego rozkładania i regularnego czyszczenia. Narożnik 5 osobowy musi współgrać z pozostałymi pomieszczeniami i wyposażeniem- tylko wtedy uzyskamy wymarzony efekt końcowy, na którym nam zależy.

Jaki materiał obiciowy jest godny uwagi?

Narożnik 5 osobowy to mebel, który będzie nam towarzyszył niemalże każdego dnia. Właśnie dlatego tak bardzo zwraca się uwagę na jego trwałość i możliwość czyszczenia. Oferujemy szeroką gamę rozwiązań- skóra, ekoskóra, a także odpowiednie wykończenie. Wybierajmy narożniki, które przez długi okres czasu zachowują swój oryginalny kolor, stosunkowo łatwo się czyszczą, są łatwe w pielęgnacji, jednocześnie nie prują się i nie mechacą. Obicie powinno prezentować się ciekawie w oryginalnej postaci, bez konieczności dokupowania dodatków.

Może Cię także zainteresować: