Niebieskie wnętrza są trendy!

niebieskie wnętrza

Wyobraźcie sobie taką sytuację: mamy wymarzony dom, mieszkanie, kawalerkę. Kupiliśmy je za własne pieniądze, jesteśmy szczęśliwi. I przychodzi taki moment, że trzeba zastanowić się nad tym, jak udekorować pomieszczenia; na jaki kolor pomalować ściany, jakie meble wstawić, ewentualnie na jaką podłogę wymienić. Macie taki problem?

Ostatnimi czasy kolor niebieski wrócił do łask. Niebieskie wnętrza są trendy! Nie bez przyczyny dla chłopca szykuje się błękitny pokój. Jest to bardzo pastelowy, delikatny, jasny oraz przyjemny kolor. W takim pomieszczeniu dzieciątko będzie czuło się bezpiecznie i miło. Chętnie się tu będzie bawiło, jak również spało. Taka błękitna barwa kojarzy nam się z niebem, anielskością i z tego względu uważamy ten kolor za idealny dla naszego małego aniołka, prawda?

Niebieski również sprawdzi się w łazience – wzbudzając skojarzenia z morzem, jeziorem, rzeką. Dodamy do tego pasujące kafelki, muszelki i voila. W ten sposób stworzymy własne morze w łazience. Do czego jeszcze pasuje niebieski kolor? Czy kuchnia może być również niebieska? Oczywiście! Taki na przykład turkusowy czy chabrowy perfekcyjnie odnajdzie się w przestrzeni kuchennej. Granatowy natomiast wspaniale sprawdzi się w gabinecie.

Kolor niebieskie obniża ciśnienie (w przeciwieństwie do czerwonego, który podnosi poziom adrenaliny), uspokaja, koi nerwy. Relaksuje oraz wzbudza kreatywność. Tak jak gdy kładziemy się na trawie i wpatrujemy się w niebo, aby się uspokoić – tak i kolor niebieski na ścianach, kaflach czy dywanie może nas zrelaksować. Warto mieć choć w jednym pokoju taki kolor ścian. Stwórzmy sobie z tym modnym kolorem własną oazę, miejsca wyciszenia się, oderwania się od codzienności, zatrzymania się w pędzie życia.

Z tych powodów niebieskie wnętrza są trendy. Ludzie zaczynają doceniać wartość koloru niebieskiego na nowo. Przypominają sobie wszystkie jego pozytywne aspekty oraz to wykorzystują. Z tych względów warto przemyśleć wybór barwy niebieskiej w swoim domu, mieszkaniu bądź kawalerce.