Czy mały narożnik 190×130 to dobre rozwiązanie?

Wielu klientów zastanawia się czy narożnik o niewielkich rozmiarach jest w ogóle godny uwagi. Tego typu meble większości z nas kojarzą się z dużymi gabarytami, jednakże okazuje się, że narożniki 190×130 mogą równie dobrze spełniać swoje funkcje.

Czy niewielkich rozmiarów narożnik to dobry pomysł? Jaki narożnik będzie odpowiedni do małego salonu? Narożnik 190×130 – rozkładany czy nierozkładany? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do przeczytania poniższych informacji.

Czy niewielkich rozmiarów narożnik to dobry pomysł?

Część klientów nie do końca jest przekonanych do niewielkich rozmiarów narożników. Wbrew pozorom jest to jednak doskonały pomysł, bowiem tego typu meble umożliwiają zagospodarowanie niewielkich przestrzeni. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić sobie optymalne miejsce do wypoczynku. Narożnik 190×130 spokojnie pomieści całą rodzinę. Można na nim komfortowo odpoczywać, czytać książkę lub oglądać telewizję- w zależności od indywidualnych preferencji. Sprawdzi się też do przyjmowania gości. Może pełnić funkcję leżanki lub łóżka- często wykorzystywany jest jako opcjonalne miejsce do spania. Narożnik 190×130 może świetnie współgrać z innymi elementami wyposażenia. Jeśli zostanie ustawiony w odpowiednim miejscu, to nie zmniejszy optycznie przestrzeni, a my nadal zachowamy komfort poruszania się. Alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie jednego z boków na środku pomieszczenia.

Jaki narożnik będzie odpowiedni do małego salonu?

Narożnik 190×130 powinien przede wszystkim wyglądać atrakcyjnie. Nie możemy zapominać, ze meble to także elementy dekoracyjne. Kluczowa jest również funkcjonalność. Przykładowo niektóre modele posiadają dodatkowe schowki, które umożliwiają przechowywanie przedmiotów, które regularnie są przez nas użytkowane. Należy zwrócić uwagę na powierzchnie do siedzenia i leżenia- powinna być jak największa w stosunku do wymiarów naszego całego narożnika. Unikajmy zatem egzemplarzy z masywnymi i głębokimi oparciami czy też podłokietnikami- narożniki 190×130 nie mają do tego wystarczającej ilości miejsca. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że głębsze siedziska z reguły są gwarancją ponadprzeciętnego komfortu użytkowania.

Zobacz też:  Czy narożniki nadają się do spania codziennego?

Czy mały narożnik 190x130 to dobre rozwiązanie? 7

Narożnik 190×130 – rozkładany czy nierozkładany?

Powinniśmy podjąć decyzję czy narożnik 190×130 będzie rozkładany czy nierozkładany. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady. Przykładowo ten pierwszy okaże się świetnym miejscem do spania- jest to szczególnie godne uwagi, kiedy nasze mieszkanie jest stosunkowo małe, przez co nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe łóżka. Jest on zatem bardzo praktyczny. Narożnik 190×130 nierozkładany jest natomiast nieco tańszy. Możemy go zakupić, kiedy nie jesteśmy zainteresowani opcjonalną przestrzenią do spania. Niekiedy warto jednak dołożyć kilkadziesiąt złotych, aby móc cieszyć się z dużej funkcjonalności.

Może Cię także zainteresować: