Kolory ścian w pokoju chłopca

Kolory ścian w pokoju chłopca

Kolory ścian w pokoju chłopca powinny być przede wszystkim stonowane. Wybór zależy również od tego, w jakim wieku jest chłopczyk oraz jakie ma zainteresowania. Maluszkowi pasują jasne, pastelowe kolory, aczkolwiek chłopczyk, który udaje się do przedszkola lub do szkoły może już sam zadecydować o tym, jaki kolor ścian chciałby mieć w swoim pokoju.

Ściana w pokoju chłopca

Podczas wybierania koloru ściany do pokoju dziecięcego, warto zapoznać się z kilkoma zasadami doboru barw. Zmiana koloru na ścianach to świetny sposób, aby szybko odmienić dane wnętrze. W pokoju energetycznego chłopca powinny znaleźć się kolory, które będą go uszczęśliwiać. Mogą być to na przykład: pomarańcze, żółcie lub ciemny, niebieski kolor. Niebieski również ochłodzi pokój, więc w czasie upałów znajdziemy w takim pomieszczeniu schronienie. Kolor zielony cechuje się tym, że z całą pewnością uspokaja. Działa również kojąco na dziecięcy wzrok, co na pewno jest ogromną zaletą. Oprócz tego kolor ten będzie idealny dla chłopca, który kocha naturę. Polecane jest malowanie ścian co trzy lata, pozwoli to na całkowite odświeżenie pomieszczenia.

Kolory w pokoju chłopca

Chłopiec, który uczęszcza do szkoły powinien mieć swoje miejsce w mieszkaniu, które zapewni mój całkowity spokój do nauki. Kolory niebieskie, białe oraz szare zapewnią dziecku to, że będzie ono mogło bardziej skoncentrować się podczas czytania książek oraz podczas uczenia się do sprawdzianów. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko miewa szalone pomysły. Właśnie dlatego warto zainwestować w farbę, która będzie hydrofobowa i plamoodporna. Właściwości takich farb sprawiają, że odpycha ona całkowicie wodę oraz wszelkie zabrudzenia. Kiedy zdecydujemy się na ciemne kolory ścian w pokoju chłopca, powinniśmy udekorować pomieszczenie jaśniejszymi dodatkami. Na przykład warto wtedy umieścić w pokoju białe meble lub na podłodze ułożyć biały lub szary dywanik. Wtedy pomieszczenie będzie prezentowało się naprawdę stylowo. Jeżeli zaś zdecydujemy się na kolor biały na ścianie, możemy zaszaleć z meblami i dodatkami. W takiej sytuacji możemy postawić na kolorowe łóżko, czerwone biurko, tęczowy dywan lub pomarańczowy żyrandol.

Zobacz też:  Regał na książki

Pamiętajmy o tym, że urządzamy pokój dla dziecka. Może więc być on trochę bardziej kolorowy i szalony, niż reszta mieszkania.

Może Cię także zainteresować: