Jaki dobrać kolor ścian względem koloru narożnika?

Urządzenie atrakcyjnego wnętrza wymaga dopasowania kolorów mebli i ścian. Ważny jest też z pewnością styl wykonania narożnika czy sofy i dopasowanie do do wzoru na ścianie. Jakie kolory do siebie pasują? Które natomiast gryzą się na tyle, że nigdy nie powinny występować razem?

Szary narożnik jaki kolor ścian?

Jaki dobrać kolor ścian względem koloru narożnika? 1Bez wątpienia, szare narożniki są dzisiaj popularne. Jest to dosyć uniwersalny kolor, który zdaje się pasować do większości wnętrz. Często narożniki tego typu spotkać można w mieszkaniach wykończonych w nowoczesnym stylu. Meble są w nich najczęściej właśnie szare lub też czarne. Nieco rzadziej występują one w białych kolorach.

Jeśli chodzi o nowoczesne wnętrze, w którym dominują takie kolory jak biały, czarny oraz szarość, najlepsze będą również ściany w podobnych kolorach. Do szarego narożnika najlepiej zdaje się pasować biel bądź też nieco rozjaśniona czerń. Wydaje się, że zdecydowanie gorszym pomysłem są w tym przypadku kolorowe, jaskrawe ściany. Co prawda, nie będą one się zbytnio gryzły z uniwersalnym szarym narożnikiem, jednak nie stworzą również zbyt atrakcyjnej kompozycji.

Brązowy narożnik jaki kolor ścian?

Narożnik KRONO brązowyNiewątpliwie, brązowy narożnik również jest dosyć częstym rozwiązaniem. Brąz jest zdecydowanie bardziej klasyczny niż szary, przez co narożnik w tym kolorze bardziej pasuje do wnętrz wykonanych w nieco starszym stylu. Jednakże, jaki kolor ścian będzie najlepiej pasował do brązowego narożnika? Wydaje się, że również biel nie jest złym rozwiązaniem. Niemniej jednak, w tym wypadku można sobie również pozwolić na nieco bardziej wyrafinowane kolory. Kremowa, czy beżowa farba również będzie doskonale komponować się z brązowym narożnikiem. Niemniej jednak, pamiętać należy, że brąz może występować w wielu różnych odcieniach. Z pewnością, trzeba zwracać na to uwagę wybierając kolor ścian. Wydaje się, że nieco gorszym rozwiązaniem w przypadku jakiegokolwiek odcienia brązu są ściany w kolorze czarnym. Dopuszczalna jest jak najbardziej szarość ścian, gdyż jak już wspomniano, szary to kolor uniwersalny.