Komoda dla dziecka

Komoda dla dziecka 9

Każdy rodzic zgodzi się, że pokój dziecka powinien być bezpieczny i funkcjonalny. Aby jednak maluch czuł się w nim komfortowo, musi również pobudzać jego wyobraźnie. Jak zamienić dziecięcy pokój w bajkową krainę, pełną radości? Ogromną rolę odgrywają starannie dobrane meble, a zwłaszcza komoda dziecięca.

Niezbędny mebel w dziecięcym pokoju? To oczywiście komoda!

Chociaż pokój dziecięcy to w prawdzie królestwo pociechy rodzice pragną, aby był schludny, przytulny oraz utrzymany w porządku. Z pewnością pomoże w tym funkcjonalna komoda. Jest niezwykle pojemna oraz praktyczna. Gdzie indziej można pomieścić pieluszki, ubranka i inne akcesoria do opieki nad maluchem, jak nie w wygodnych szufladach? W komodzie znajdą swoje miejsce również wszystkie zabawki i inne skarby maluchów. Posegregowane rzeczy zawsze będą łatwo dostępne! Czym więc kierować się wybierając odpowiednią komodę do pokoju dziecięcego?

Przede wszystkim funkcjonalność

Jaką rolę odegra nawet najpiękniejszy mebel, gdy okaże się niepraktyczny? Niewielką. Warto więc postarać się o taki mebel, który będzie funkcjonalny, spełniając potrzeby najmłodszych.

  • Komoda do pokoju dziecka powinna posiadać szuflady. Dlaczego? Są one wyjątkowo ergonomicznym rozwiązaniem. Zorganizowanie przestrzeni w głębokich szafkach stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców, a tym bardziej dla dzieci. Głębokie szuflady umożliwiają pełen dostęp do zawartości, bez potrzeby wyjmowania innych przedmiotów. Ubranka lub zabawki, które znajdują się w szufladach będą lepiej zorganizowane i posegregowane. Rodzice nie będą musieli obawiać, się, że przy otwarciu szuflady cała zawartość wysypie się na podłogę, jak ma to miejsce w przypadku szafek.
  • Funkcjonalność idzie w parze z wytrzymałością. Komody dziecięce powinny więc być trwałe oraz solidne. Dzięki temu, nawet podczas szalonych zabaw mebel nie ulegnie zniszczeniu, ale będzie w dalszym ciągu prezentował się schludnie i estetycznie. Materiały, z których wykonana jest komoda powinny być najlepszej jakości, podobnie jak prowadnice rolkowe. Wskazana jest duża stabilność mebla. Dobrze gdy, obrzeża wykończone są tworzywem PCV, co zwiększa mechaniczną i chemiczną wytrzymałość.
  • Niezwykle ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę wybierając komodę dla dziecka to bezpieczeństwo. Płaskie fronty bez zbędnych wystających części sprawią, że nawet jak pociecha w czasie zabawy uderzy się o mebel, nie skoczy się to poważnym urazem. Komoda do pokoju dziecięcego musi też posiadać bezpieczne uchwyty – nie mogą być to ostre ani twarde części. Najlepszym wyborem są zaokrąglone gałki.
Zobacz też:  Czyszczenie narożnika – zrób to sam

Urocza, nowoczesna czy uniwersalna – jaką komodę wybrać?

Starannie dobrany mebel w pokoju malucha potrafi pobudzić jego wyobraźnie oraz przenieść go w świat ulubionych bajek. Atrakcyjna komoda dla dziecka sprawi więc, że cały pokój będzie prezentował się uroczo i przytulnie. Na jakie wzory warto więc postawić?

Niełatwo trafić w gusta wymagających maluchów. Z pewnością jednak ich ulubiona postać bajkowa ozdabiającą funkcjonalną komodę będzie strzałem w dziesiątkę. Nie tylko pobudzi wyobraźnie malucha ale też zainspiruje do odkrywania świata. Komoda dla chłopca może posiadać motyw motoryzacyjny – na przykład ulubiony samochodzik sportowy czy motor. Natomiast dziewczynkom do gustu przypadną słodkie pieski, misie lub księżniczki.

Szukasz czegoś uniwersalnego, co posłuży maluchowi nawet jeżeli stanie się nastolatkiem? Komoda biała dla dziecka to wybór ponadczasowy. Nie tylko rozjaśni wnętrze ale też nada mu ciepłej i przytulnej atmosfery. Nie musi ona być szczególnie ozdoba, subtelne meble wprowadzą do wnętrza harmonię oraz ład. Jeżeli chcemy nadać pomieszczeniu dynamiczności, dla równowagi możemy ustawić na komodzie kuferek z ulubionym motywem z bajki.

Wykorzystując atrakcyjny wygląd oraz inne zalety, jakie daje komoda pokój dziecięcy twojej pociechy, stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny oraz przytulny. Postaw więc na bezpieczne oraz praktyczne komody, które zachwycą swoim wyglądem twoje pociechy oraz ich małych gości.

Może Cię także zainteresować: