Jak udekorować stół na komunię?

Jak udekorować stół na komunię?

Organizacja takiej uroczystości jak komunia jest bardzo czasochłonna. Musimy rozpocząć przygotowania już kilka miesięcy wcześniej, bo należy zaplanować nie tylko takie kwestie, jak ubiór pociechy (np. buty komunijne) i dokupić potrzebne akcesoria takie jak różaniec, ale także zorganizować całe przyjęcie. Najlepiej zacząć od stworzenia listy gości, żeby wiedzieć jaką ilość jedzenia będziemy potrzebować, a także ile nakryć musimy mieć gotowych w dniu uroczystości. Odpowiednio wcześniej musimy także zadbać o elementy dekoracyjne.

Dekoracja stołu komunijnego

Jeśli chodzi o dekorację stołu komunijnego, to zdecydowanie najlepiej sprawdzi się nam kolor biały, jako ten dominujący. Komunia Święta właśnie z tym kolorem nam się kojarzy i nic nie stoi na przeszkodzie, aby kwiaty na stole również były w kolorze białym. Mogą to być np. białe róże, bo jest to przede wszystkim kolor anielski i zdecydowanie kolor niewinności. Komunie Świętą przyjmują dzieci, które również są niewinne, więc symbolika białych róż jak najbardziej pasuje.

Jednak jeśli mielibyśmy na stole znaleźć tylko kolor biały, to byłoby zdecydowanie za mdło i wszystko łącznie z zastawą, by nam się zlewało. Z kolorem białym możemy połączyć np niebieski czy błękitny. Świetnym pomysłem jest dodanie na całą długość stołu wąskiego bieżnika, który doda nie tylko charakteru całej stylizacji, ale także wiosennej aury, którą każdy jeszcze czuje po świętach Wielkanocnych.

Z kolorem białym bardzo dobrze komponuje się także złoto. Możemy dodać bardzo wiele elementów, które ten kolor zawierają, Będzie to się ładnie komponować szczególnie, jeśli nasza zastawa zawiera ten kolor. Dzięki temu wszystko będzie bardzo spójne i idealnie się ze sobą skomponuje.

Jak udekorować stół na komunię?

Jeśli chodzi o elementy czysto dekoracyjne, to bardzo dobrym pomysłem jest postawienie aniołków wykonanych z gipsu czy porcelany. Jest to bardzo zbliżone do charakteru uroczystości i podkreśla jej biblijny charakter. Dobrym pomysłem będą również kwiaty. Możemy zastosować dwu lub jedno kolorowe bukiety. Byle wszystko pasowało kolorystycznie i było delikatne w odbiorze dla oka. Bowiem charakter imprezy jest bardzo delikatny i podniosły. Warto więc zastosować też taki motyw, jeśli chodzi o dekorowanie całości. Jeśli postaramy się, aby dekoracja była bardzo uroczysta, to i nasze dziecko jako bohater imprezy poczuje się zdecydowanie lepiej i poważniej.

Zobacz też:  Nowoczesne wnętrza
Może Cię także zainteresować: