Jak urządzić salon w stylu angielskim?

salon w stylu angielskim

Styl angielski staje się coraz popularniejszy. Przede wszystkim dlatego, iż jest to świetne połączenie przytulnego pomieszczenia z elegancją. Styl angielski charakteryzuje się przede wszystkim pastelowymi odcieniami, stylowymi i klasycznymi meblami oraz eleganckimi dodatkami. Jeśli zatem zależy nam na nastrojowym wnętrzu to styl angielski będzie idealny.

Tradycja i nowoczesność

Urządzenie salonu w stylu angielskim polega przede wszystkim na połączeniu antyków z nowoczesnością. Dzięki temu w salonie można osiągnąć efekt ciepłej atmosfery i relaksu. Ważną rolę odgrywa tutaj dobór odpowiednich mebli. Styl angielski charakteryzują głównie meble drewniane, a najczęściej dębowe. Ważne jest także, aby dawały komfort. Dlatego jeśli mowa o meblach wypoczynkowych to najlepiej, aby były to meble miękkie. Bardzo ważny jest także odpowiedni dobór poszycia. Dlatego taki mebel jak np. kanapa wykonany powinien być raczej z tkaniny, a nie ze skóry. Skóra nie pasuje bowiem do stylu angielskiego. Kanapa w salonie w stylu angielskim powinna posiadać także wysokie oparcie. Często posiada także wysokie podnóżki.

Nie ma stylu angielskiego bez dodatków

Salon w stylu angielskim to także odpowiednie elementy dekoracyjne. Tu jednym z najważniejszych elementów są tkaniny. Styl angielski charakteryzują m.in. kwieciste zasłony, koronkowe poszewki oraz oczywiście dywan na podłodze pełen wzorów. Na ścianach w takim salonie nie może zabraknąć obrazów. Nie można także zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W salonie w stylu angielskim nie może zabraknąć dużego żyrandola.

Kolorystyka salonu

Jak już wspomniano w stylu angielskim dominują przede wszystkim kolory pastelowe. Wymienić tu można m.in. takie barwy jak pudrowy róż, beż, łososiowy czy ecru. W salonie nie może także zabraknąć elementów w bieli. Bardzo często w salonie swoje zastosowanie mają także tapety. Nie są to jednak tapety jednokolorowe. Tu dominują tapety kwiatowe lub pasiaste.

Motyw w stylu angielskim

Wspominano już o wzorach kwiatowych. To popularny motyw w salonach w angielskim stylu. Salon taki musi bowiem posiadać swój motyw. Mogą być to wzory kwiatowe lub np. kratka i paski. Ważne jest także to, aby wybrany motyw był obecny na wielu elementach znajdujących się w salonie.

Zobacz też:  Stół do nowoczesnego wnętrza

Jak widać salon w stylu angielskim jest dość oryginalny. Nie da się jednak ukryć, że jest to oryginalność niezwykle atrakcyjna. Wspomniane na początku połączenie tradycji z nowoczesnością sprawia, że jest to styl, który może przypaść do gustu wielu osobom. Jeśli zatem kogoś czeka w najbliższym czasie urządzenie salonu warto pomyśleć właśnie o stylu angielskim.

Może Cię także zainteresować: