Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu?

Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu?

Niewielkie mieszkanie nie musi być ograniczeniem. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak oddzielić aneks kuchenny od salonu, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz to zrobić w szybki sposób, który nie wymaga od Ciebie zbyt dużych nakładów finansowych i czasu, a dodatkowo nie zmniejszy optycznie powierzchni mieszkania.

Otwarte przestrzenie są bardzo popularne w dziedzinie projektowania wnętrz, jednak czasami warto oddzielić kuchnię od salonu. Pozwala to na praktyczniejsze zaaranżowanie pomieszczeń i wyodrębnienie ich funkcji. Pierwszym sposobem oddzielenia aneksu kuchennego od kuchni jest symboliczne jego zaznaczenie półwyspem kuchennym, barem lub stołem. Często stosowaną praktyką jest zainstalowanie w tym miejscu zabudowy kuchennej i zlewozmywaka lub sprzętów AGD w obudowie, dzięki czemu zyskujemy więcej przestrzeni roboczej.

Jeśli nie możemy lub nie chcemy oddzielać pomieszczeń ścianą, możemy spróbować zrobić to za pomocą półścianki, która ukryje przed oczami naszych gości dolną część kuchni, pozwalając jednocześnie na zachowanie ciągłego kontaktu z nimi.

Subtelnym odłączeniem aneksu kuchennego będzie również zróżnicowanie kolorystyki, zachowując przy tym jednak spójność między salonem i kuchnią.

W zależności od szerokości pomieszczeń możemy również spróbować zamontowania w ścianie drzwi przesuwnych, które pozwolą nam na całkowite zamknięcie jednego z pomieszczeń w razie potrzeb. Na rynku do wyboru istnieje wiele materiałów, z których można skorzystać w tym celu. Szkło czy drewno nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Dla odważnych godne polecenia jest stworzenie umownego rozdzielenia kuchni od salonu. Można to zrobić za pomocą sofy, kilku foteli lub nawet niewysokiej biblioteczki.

Każdy sposób na to, jak oddzielić aneks kuchenny od salonu ma zarówno wady, jak i zalety, dlatego warto wybrać sposób, który będzie nam najbardziej odpowiadać. Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego, czy chcemy te miejsca oddzielić na stałe, wybierzmy rozwiązanie tymczasowe, takie jak przestawienie mebli czy zmiana koloru ścian. Być może to właśnie ten sposób będzie dla nas najbardziej komfortowy.