Biała kuchnia. 10 najpiękniejszych zestawów na białe kuchnie marzeń.

Zobacz nasze wszystkie MEBLE KUCHENNE

Biała kuchnia. 10 najpiękniejszych zestawów na białe kuchnie marzeń. 3
Biała kuchnia pod zabudowę

Kuchnia, to bardzo często centralny punkt domu.

Biała kuchnia. Ognisko domowe, gdzie spotykamy się na wspólne posiłki. Z racji pełnionej funkcji wypada zadbać o to, by była wygodna, a nawet komfortowa. Styl i kolorystykę każdy dobiera według własnego gustu. Jeżeli już zdecydowałeś czy lepsza będzie kuchnia biała czy czarna i wybrałeś/wybrałaś jasną stronę mocy, zastanów się jaki wariant będzie dla Ciebie najlepszy. Poniżej kilka aranżacji kuchennych w uniwersalnej kolorystyce, pasującej do każdego zestawu wykończeń. Uniwersalną barwą dla ludzkiego oka jest nieodmiennie biel, przywołująca wszystkie miłe wspomnienia z życia. Wybór białej kuchni to nie tylko kwestia elegancji, ale także funkcjonalności. Jasna przestrzeń sprzyja optycznemu powiększeniu pomieszczenia, dodając mu lekkości i świeżości, co sprzyja przyjemnemu spędzaniu czasu w jej wnętrzu.

Biała kuchnia. 10 najpiękniejszych zestawów na białe kuchnie marzeń. 4
Małą biała kuchnia

Polecamy również: Kuchnia biała czy czarna?

Biała kuchnia połyskiem jest twarda jakby polerowana, z najtwardszych materiałów.

Fronty, z ostrymi jak brzytwa krawędziami, pozbawione uchwytów i tworzące kratownicę zbiegających się krawędzi. Całość wypełnia szczelnie połacie ścian, nie pozostawiając zbyt wielu pustych powierzchni. Blaty robocze sterylne, wykonane z nierdzewnej stali i pozbawione zbędnych ozdobników. Zlew jest przetłoczeniem blatu i stanowi z nim jedną całość. Do takiego blatu można zamontować tylko ultranowoczesny, sporych rozmiarów kran. Ścianę w części gdzie znajduje się zlew i kuchnia, zdobią kafle o wymiarach maksymalnie 15×15 cm z popielatą fugą. Podłoga dopełnia całości, jako jednolita połać z ekologicznej, w pełni przetwarzalnej wykładziny o wysokim połysku i kolorze oznaczanym w notacji szesnastkowej jako #aaaaaa (odcień soczystej szarości).

Może Cię zainteresować: Kuchnia w stylu angielskim – 5 pomysłów, które Cię zchwycą!

W aneksie jadalnym zwykle pozostają ściany niezabudowane tak szczelnie meblami kuchennymi lub, wręcz odsłonięte w całości.

Zobacz: Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu? Propozycje 30 najpiękniejszych mebli do kuchni.

Biała kuchnia. 10 najpiękniejszych zestawów na białe kuchnie marzeń. 5
Biała kuchnia narożna

Dzieląca kolorystykę kuchni, ściana z białej cegły będzie logicznym uzupełnieniem pomieszczeń dzielących wspólne funkcje. Biała kuchnia – duża płaszczyzna przegrody przy której stoi długi biały stół, zbudowana jest z białych cegieł, pomiędzy którymi widać zaprawę. Ściana przez siatkę fug pokryta jest grą cieni na całej powierzchni, dającej złudzenie koloru. Kombinacja białych cegieł i efektów świetlnych na powierzchni ściany dodaje subtelności i głębi kuchennej przestrzeni, tworząc atmosferę równocześnie nowoczesną i przytulną.

Polecamy również: Niebieska kuchnia – pełna pozytywnej energii. 5 gotowych, niedrogich zestawów do Twojej kuchni.

Jeśli pomieszczenie przeznaczone na kuchnie i część jadalną jest słusznych rozmiarów, należałoby się zastanowić nad rozdzieleniem obu części wyspą.

Wyspa może być zabudowana jednostronnie z segmentów szafek o wymiarach frontów wys. 82 cm szer. 51 cm. Format zapewnia miłą dla oka harmonię wynikającą ze złotego podziału odcinków. Białe fronty ze sprężynowym otwieraniem nie wymagają uchwytów. Całość wieńczy kamienny biały blat. Od strony niezabudowanej wyspa styka się z blatem jadalnym, za którym na ścianie z białej silikatowej cegły wisi długie, wąskie lustro. Lustro ma szeroką srebrną ramę pasującą do bieli blatu i ścian. Podłoga natomiast ułożona w jodełkę odpowiada stylowi ściany. Jej powłoka malarska ma efekt poprzecieranej wierzchniej warstwy, przez co przypomina starą i zniszczoną.

Może Cię zainteresować: Tanie meble kuchenne – wady i zalety w 3 punktach

Czarny gruby blat pokryty twardym laminatem z niewielką ilością złotych plamek zapewni mocny akcent zwieńczający powierzchnie robocze.

Złoty deseń sprawi, że wszelkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne. Blat grubości 10 centymetrów wywrze na oglądających wrażenie solidności. Jego szeroka wstęga podzieli przestrzeń kuchni w proporcjonalny sposób. Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia, przy tej grubości jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wersję z klejonym obrzeżem.

Biała kuchnia – nie ma przeszkód, by wybrać bardziej urozmaiconą wersję i dla większego kontrastu kompozycji wprowadzić więcej czerni i kolorów pokrewnych jak popiel, grafit, antracyt. Fronty w tych kolorach na poszczególnych elementach stworzą jednobarwne pasy o zmieniającej się tonacji w kierunku białego sufitu. Przy bardzo jasnej podłodze czarny pas cokołu oddziela od siebie dwie sekcje. Ogółu dopełniają czarne i połyskujące dodatki ze szkliwionego fajansu.

Może Cię także zainteresować: