Aranżacja sypialni dla pary

Aranżacja sypialni dla pary
Aranżacja sypialni dla pary

Sypialnia to bardzo ważne miejsce w domu. Jest przestrzenią, w której można odpocząć od problemów codzienności  oraz nabrać sił do nowych wyzwań. To jak wygląda nasza sypialnia, wpływa na jakość naszego snu, a co za tym idzie, ma ogromny wpływ także na ilość energii w życiu codziennym. Skoro jest to tak istotna przestrzeń w naszym mieszkaniu, musimy dobrze zastanowić się nad jej wystrojem. Jaka powinna być idealna aranżacja sypialni dla pary?

Centralne miejsce każdej sypialni

Centralnym miejscem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Jeśli śpimy we dwoje, musimy wyposażyć ją w odpowiednio duży model. Mały pokój nie daje niestety zbyt wielu możliwości. Prawdopodobnie będziemy musieli zdecydować się na zaledwie 140 centymetrów szerokości. Osoby, które preferują więcej przestrzeni dla siebie, mogą mieć problemy z komfortowym snem na tak niewielkiej powierzchni w dwie osoby, więc jeśli tylko dysponujemy kilkoma centymetrami więcej, warto pokusić się o model o szerokości 160 centymetrów. Raczej nie pomieści on dwóch oddzielnych materacy, ale na pewno będzie wystarczający dla dwójki dorosłych osób.

Kolory w sypialni

To w jakich barwach pomalujemy naszą sypialnią, zależy przede wszystkim od prywatnych preferencji. Warto jednak pamiętać o tym, że psychologowie nie polecają zbyt żywych i intensywnych kolorów w przestrzeni, w której śpimy, gdyż mogą one zbytnio pobudzać i nie będą sprzyjały odpoczynkowi. Polecane są natomiast odcienie stonowane, takie jak beż, błękity czy brązy. Jeśli chcemy, aby w naszej sypialni nie zabrakło pikanterii, możemy pokusić się o bardziej odważne kolory, takie jak czerwienie, czy też fiolety. Pamiętajmy o tym jednak, że to my będziemy spali w danym pomieszczeniu, więc w pierwszej kolejności wybierajmy to, co najbardziej podoba się właśnie nam, a nie to co jest aktualnie modne.

Dodatki w sypialni

Elementy wykończeniowe w pokoju do spania są tylko odrobinę mniej ważne od łóżka. To one tworzą wyjątkowy klimat konkretnego pomieszczenia. W sypialni elementem dekoracyjnym, ale także funkcjonalnym, jest odpowiednie oświetlenie. Warto jest wybrać takie, którego moc można regulować. W dzień pozwoli na doświetlenie przestrzeni do pracy, zaś pod wieczór wytworzy romantyczną atmosferę.

Zobacz też:  Narożnik z regulowanymi zagłówkami - czy jest godny uwagi?
Może Cię także zainteresować: