Szafa z lustrem – jaką opcję wybrać?

Szafa z lustrem - jaką opcję wybrać? 1

Urządzając garderobę, sypialnię czy przedpokój, warto mieć na uwadze praktyczny aspekt stosowanych rozwiązań. W celu optymalizacji przestrzeni można wykorzystać opcje łączone. Przykładowo, zamiast kupować osobne lustro na ścianę, warto pomyśleć o zakupie szafy z lustrem.

Zalety łączonego rozwiązania

Decydując się na taki zakup, zyskuje się szereg korzyści, m.in.:

  • lepsze zagospodarowanie przestrzeni – zamiast mniejszej szafy i lustra na ścianie obok, można mieć więcej przestrzeni na ubrania i spore lustro na drzwiach szafy,
  • komfort ubierania się – lustro jest tuż obok, dzięki czemu nie trzeba paradować co chwilę w tę i z powrotem, aby się w nim przejrzeć,
  • elegancki i nowoczesny design – szafy wraz z lustrem są bardzo stylowe, dzięki czemu dobrze będą prezentować się np. w sypialni.

Szafa z lustrem - jaką opcję wybrać? 2Jak wybrać taką szafę?

Gdy już zapadnie decyzja, pojawia się pytanie: szafa z lustrem – jaką wybrać? Dostępnych rozwiązań jest sporo. Lustro może zajmować całą powierzchnię drzwi, może też być umieszczone na jednym ze skrzydeł. Ciekawym rozwiązaniem są trzy równoległe fragmenty lustra (w postaci poziomych pasów), przedzielone drewnem. Wybór to kwestia indywidualna. Jeśli zależy nam na możliwości przejrzenia się w lustrze od stóp do głów, lepiej wybrać szafę z lustrem na całej powierzchni. Wówczas otwarcie jednego ze skrzydeł pozwoli na przejrzenie się z każdej strony. W innym przypadku można postawić na mniejsze lustra. Drzwi takie mogą być otwierane na zewnątrz bądź też przesuwne.

Szafa z lustrem - jaką opcję wybrać? 3Gdzie szukać takich mebli?

Wielu internetowych sklepów meblowych proponuje podobne rozwiązania, wśród nich m.in. nasz sklep – Meble Arkadius. Poza standardowymi, gotowymi modelami można zamówić wykonanie takiej szafy na wymiar. Wówczas wykorzystanie dostępnej przestrzeni będzie maksymalnie optymalne. Jest to często droższe rozwiązanie, niż zakup gotowego mebla, ale warto je rozważyć.

Szafy z lustrem to świetny pomysł na urządzenie garderoby lub sypialni. W ten sposób nie tylko zyskuje się wygodne i funkcjonalne meble, ale także elegancki wystrój wnętrza.