Półkotapczan – co to takiego?

Półkotapczan - co to takiego? 10

Półkotapczan to praktyczny mebel, z którego pomocą możesz zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu. Powstał on jako skutek połączenia ze sobą półek z łóżkiem, które można złożyć w stronę szafy. Półkotapczany mogą być pionowe lub poziome. Idealnie sprawdzą się one jako wyposażenie pomieszczenia w małym mieszkaniu lub w pokoju gościnnym.

Dlaczego warto kupić półkotapczan?

Półkotapczan to wielofunkcyjny wynalazek, który umożliwia zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu w bardzo oszczędny sposób. Mebel ten określa się jako łóżko, które można schować w szafie. Półkotapczan po złożeniu wygląda jak stylowa szafa, a po rozłożeniu uwidacznia się wygodne łóżko z materacem. Cała konstrukcja jest bezpieczna i łatwa w obsłudze. Mebel ten cechuje solidność wykonania, która wynika z wykorzystania najwyższej jakości materiałów. Wygodny materac oraz wytrzymała konstrukcja sprawiają, że będziesz mógł cieszyć się ergonomicznym i relaksującym wypoczynkiem.

Półkotapczany przede wszystkim są praktyczne i wielofunkcyjne. Oprócz tego, że możesz schować łóżko, masz także możliwość układania danych rzeczy na półkach. Co więcej, bazowe modele możesz uzupełniać o dodatkowe elementy, takie jak oświetlenie led lub regały. Jeśli w pokoju w Twoim mieszkaniu nie ma wystarczającej ilości miejsca na łóżko i regał, półkotapczan będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdzi się on także w:

  • niewielkich mieszkaniach takich jak kawalerki,
  • pokojach gościnnych,
  • pokojach urządzonych w stylu minimalistycznym,
  • pokojach dziecięcych oraz dla młodzieży.

Dzieci i młodzież uwielbiają niestandardowe rozwiązania, takie jak półkotapczany. Na półkach, które są ukryte w ciągu dnia za złożonym łóżkiem można ułożyć książki. Po rozłożeniu łóżka na noc, ulubione lektury dziecka będą pod jego ręką, dzięki czemu będzie mogło ono poczytać je przed snem.

Jakie są rodzaje półkotapczanów?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroką gamę półkotapczanów, które rozróżnia kilka czynników. Półkotapczan może być pionowy lub poziomy. Możesz wybrać modele, które nie będą wyposażone w półki lub szafki, jednak posiadamy także bardziej rozbudowane wersje produktu. Meble różnicuje także szerokość i długość łóżka. Jeśli wybierzesz półko tapczan 2 osobowy, wraz z zwiększeniem się rozmiarów materaca, powiększy się także ilość półek, które będą usytuowane na ścianie.

Zobacz też:  Rogówki do spania

Półkotapczan pionowy można uzupełnić także o dodatkowe regały, które sprawią, że całość będzie wydawała się być optycznie większa i stabilniejsza. Z kolei półkotapczany poziome to idealna propozycja dla jednej osoby. Poziomy układ wyróżnia się tym, że łóżko składa się dłuższą częścią. Standardowe modele można uzupełnić o nadstawki, czyli dodatkowe półki, które zostaną umieszczone nad konstrukcją. Jeśli chcesz stworzyć własne połączenie łóżka z danymi szafkami, półkami i regałami, możesz zaprojektować indywidualny półkotapczan na zamówienie. 

Jak dobrać półkotapczan do wystroju pomieszczenia?

Półkotapczany idealnie dopasowują się do pomieszczeń, zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Wśród tych mebli dominuje minimalizm oraz wykorzystanie stonowanych odcieni bieli i szarości, połączonych z odcieniami jasnego drewna. Wybierając półkotapczan powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, by dopasować kolor mebla do pozostałych elementów wystroju.

Jest to szczególnie ważne ze względu na fakt, że półkotapczan po złożeniu wygląda jak szafa. Jeśli w pomieszczeniu będą znajdowały się także inne szafy, regały lub półki powinny one tworzyć wspólnie spójną całość. Półkotapczan musi być także dopasowany do osoby, która będzie spała na łóżku. Dla dwóch osób dorosłych idealne będą modele o 140 cm szerokości, natomiast dla jednej osoby optymalna szerokość będzie wynosiła 120 cm (oraz mniej).

Jeśli chcesz, by w Twoim pokoju znajdowało się coś więcej niż zwykłe łóżko, półkotapczan jest nowoczesnym i niestandardowym rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie Ci do gustu. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę półkotapczanów, spośród których z pewnością wybierzesz model idealny dla siebie. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi przedmiotami, które oferujemy na naszej stronie internetowej.

 

Może Cię także zainteresować: