Nowoczesne wnętrze – stylowość i elegancja

Nowoczesne wnętrze

Tak naprawdę, to do końca nie wiadomo co dokładnie oznacza określenie „nowoczesny charakter wnętrza”. Czy to może awangardowe kolory ścian, meble w stylu minimalistycznym z materiałów takich jak metal, szkło plastik lub surowe drewno, a może całkowicie otwarta przestrzeń?

Obojętnie co rozumiemy pod tym zwrotem, ważne jest by nowa stylizacja była zupełnie inna niż poprzednia.

Jak nadać wnętrzu nowoczesny charakter?

Większość osób otwarta jest na nowości, chętnie sięgamy po praktyczniejsze rozwiązania – głównie z przyczyn braku czasu, więc zakup tak zwanych „inteligentnych sprzętów” czyli takich które można zaprogramować na określone czynności wiele godzin wcześniej – już wiąże się z nowoczesnością. Do takich urządzeń należą między innymi pralki, piekarniki czy ekspresy do kawy.

Innym powiewem nowoczesności jest zastosowanie w oknach rolet zamiast firanek i zasłon – roleta to bardzo praktyczna zasłona okienna, kolor i wzór można idealnie dopasować do wystroju pokoju, a jej praktyczność polega głównie na niewielkich rozmiarach i łatwości w utrzymaniu w czystości.

Nowoczesny, znaczy inny

Następną zmianą na „nowe” może być inny kolor lub faktura ścian. Tradycyjne malowanie polega na jednolitym pokryciu ścian odpowiednią farbą, ewentualnie dodając szczegóły dekoracyjne w postaci grafik, naklejek ściennych czy fototapet. W dobie nowoczesności, ściany pokryte są ozdobnym tynkiem udającym betonowe płyty, kamienie czy sprawiającym wrażenie świeżo położonego, jeszcze surowego tynku. Tynki strukturalne nanosi się za pomocą odpowiednich narzędzi, tworząc nimi na ścianach fantazyjne wzory.

Meble – to ważna sprawa. Sprzęty powinny być wykonane z materiałów naturalnych – bo w czasach troski o środowisko naturalne, wykorzystanie surowców nieprzetworzonych to podstawa. Meble najlepiej prezentują się bez nadmiaru bibelotów w postaci figurek, maskotek czy pamiątek z wakacji. Dodatki dekoracyjne powinny być tematyczne a ich ilość nie może dominować, lecz jedynie podkreślać charakter pomieszczenia.

Zobacz też:  Czy warto kupować meble przez internet?

Światło – nieodzowny element dobrze urządzonych wnętrz

Dobrym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz są otwarte przestrzenie lub zamontowanie przejrzystych pół-ścianek ze szkła. Widok z salonu na elegancko urządzoną kuchnię nie będzie stanowić dysonansu, a wręcz przeciwnie – sprawi wrażenie harmonijnego zazębiania się tych dwóch współzależnych pomieszczeń. Ważne jest dobre oświetlenie łączonych przestrzeni – nowoczesne punktowe lampy LED stworzą niepowtarzalny klimat dzięki możliwości regulacji natężenia blasku światła.

Nowoczesność to również świadome uczestnictwo w naturalnym środowisku – ustawienie roślin doniczkowych w całym mieszkaniu poprawi jakość powietrza, a także naturalnie je ozdobi.

Każde z tych rozwiązań sprawi, że urządzając na nowo własne mieszkanie poczujemy się w nim bardziej nowocześnie, niż ze sprzętami, które już się nieco opatrzyły i zestarzały.

Może Cię także zainteresować: