Narożniki rozkładane

Narożniki rozkładane to wspaniałe i bardzo stylowe meble, które idealnie pasują praktycznie do każdego salonu. Mogą one służyć zarówno do spania, do wypoczynku w ciągu dnia, a także do przyjmowania gości. Mogą one występować w formie sofy i pełnić funkcję mebla przeznaczonego do relaksu, jak również zapewnią dodatkową przestrzeń do spania w przypadku wizyty gości.

Jak wyglądają narożniki rozkładane?

Narożniki z funkcją spania mogą być różnych rozmiarów – w zależności od potrzeb i preferencji klientów, jednak cechą wspólną wszystkich tych mebli wypoczynkowych jest możliwość rozłożenia i zamiany ich w łóżko. Narożnik rozkładany to charakterystyczna sofa w kształcie litery “L”, którą można postawić w centralnym punkcie salonu lub w jego rogu. Pozwala to zaoszczędzić miejsce (co w przypadku małych mieszkań i kawalerek jest bardzo istotne) oraz stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Ponadto można zakupić również narożniki rozkładane w kształcie litery “U”, które mogą posłużyć jako meble wolnostojące. Narożniki zazwyczaj posiadają dość dużą skrzynię na pościel, w której można schować nie tylko kołdrę i dodatkowe poduszki, ale również koc i inne potrzebne rzeczy, na które nie ma miejsca w szafach. Skrzynię można również traktować jako dodatkowy schowek, który z pewnością bardzo się przyda w małych wnętrzach. Niektóre modele narożników wyposażone są również w dodatkowe funkcje, takie jak: zintegrowany stolik jako fantastyczna alternatywa dla stolika kawowego, półki na książki w bokach i w oparciu narożnika lub półka na laptop.

Do jakich wnętrz pasują narożniki rozkładane?

Narożniki rozkładane w zależności od swoich gabarytów mogą idealnie pasować zarówno do salonu, jak i do mniejszych wnętrz.

  1. Narożniki rozkładane do małych wnętrz – w przypadku małego metrażu mieszkania świetnie sprawdzą się fotele i kanapy narożne rozkładane. Trzeba zdawać sobie sprawę, że kąty pomieszczeń ciężko jest efektywnie zaaranżować, natomiast takie meble pomagają wykorzystać każdy dostępny centymetr. Narożniki rozkładane świetnie sprawdzają się w małych pokojach z uwagi na swoją kompaktowość i wielofunkcyjność, ponieważ po rozłożeniu doskonale zastępują łóżko.
  2. Narożniki rozkładane do dużych pomieszczeń – można ustawić je w rogu pokoju i tam zaaranżować strefę wypoczynkową, jednak jeśli pokój jest dużych rozmiarów, wówczas dobrym pomysłem będzie ustawienie ich na środku w punkcie centralnym. W ten sposób wyznaczą one oś aranżacyjną pomieszczenia, natomiast ich układ na planie kąta prostego wprowadzi do wnętrza harmonię. W zależności od potrzeb i preferencji można zakupić meble znacznych rozmiarów, które pomieszczą nawet dużą ilość gości, a następnie łatwo je będzie przekształcić w łóżko do spania dla gości.

Polecamy narożniki rozkładane z oferty sklepu Meble Arkadius:

 

Natalia Kozłowska

Narożniki rozkładane

Editor's Rating:
5