Najlepsze sposoby na skuteczne ocieplenie wnętrza

Każdy chce czuć się w swoim mieszkaniu komfortowo i bezpiecznie. Zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory dobrze jest mieć przytulny, ciepły kąt, który będzie nam przypominał o lecie i pogodnych dniach. Jak zorganizować takie mieszkanie?

Ocieplanie wnętrzaSiła dodatków

Wbrew pozorom, wcale nie trzeba robić generalnego remontu i przemeblowania. Czasem wystarczy kilka ciekawych dodatków. Obraz na ścianę z wiosennym, słonecznym krajobrazem, kolorowe figurki na półce, barwne poduszki na kanapie, nowe zasłony – to wszystko nie kosztuje wiele, a może wizualnie zmienić pokój.

Ocieplenie – w przenośni i nie tylko…

Dla niezdecydowanych na to, jak ocieplić wnętrze, ciekawą propozycją może być kominek elektryczny. Umieszczenie takiego kominka sprawi, że w mieszkaniu stworzy się naprawdę przytulny klimat. Zależnie od rodzaju kominka, może on pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i rzeczywiście ogrzewać pomieszczenie. Jest to świetne rozwiązanie na długie, zimowe wieczory.

Ogień raz jeszcze

Idąc dalej tym tropem – aby dodać uroku niemal każdemu wnętrzu, wystarczy kupić kilka ozdobnych świeczników i świec zapachowych. Ich zapalenie spowoduje, że pomieszczenie zostanie oświetlone przyjemnym światłem, a pokój wypełni ładna woń. Romantyczny wieczór we dwoje? Kolacja przy świecach? Nic prostszego!

Ciepłe światło i zdrowe powietrze

Kolejna interesująca propozycja to lampka solna, najlepiej pomarańczowa. Nie tylko daje ona ciepłe światło, ale i wpływa korzystnie na zdrowie – jest to bowiem naturalny sposób na jonizację powietrza. Lampka taka sprawdzi się zarówno w sypialni przy łóżku, jak i w gabinecie, gdzie dużo pracuje się przy komputerze. Do wyboru są lampy z naturalnych, nierównych kryształów, jak i oszlifowane do kształtu kuli czy sześcianu.

A może jednak przemalowanie?

Zmiana koloru ścian także może wpłynąć na klimat wnętrza. Pomalowanie ich na ciepłe kolory – odcienie żółtego, pomarańczowego czy też na soczystą zieleń – może korzystnie wpłynąć na samopoczucie i uczynić wnętrze bardziej przytulnym.

Aby ocieplić mieszkanie i stworzyć w nim miły, przytulny kąt, nie trzeba wiele. Kilka właściwie wybranych dodatków może korzystnie odmienić wnętrze.