Pastelowe kolory w sypialni

Pastelowe kolory w sypialni sprawdzają się doskonale. Są jednocześnie spokojne i pozytywne. Pasują zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń.

Jedną za najważniejszych rzeczy w wystroju wnętrza jest kolor ścian. Pastelowa kolorystyka dobrze wpisuje się w styl romantyczny i przytulny. Może to być jasna zieleń, błękit, bardzo modna lawenda, ciepły pomarańczy lub krem. Nadadzą one sypialni spokoju oraz nastrój sielankowości. Idealnie komponują się z białymi meblami i dodatkami.

Pastelowe kolory w sypialni
Pastelowe kolory w sypialni

Pastele to barwy, które koją zmysły, dobrze się w ich otoczeniu odpoczywa i relaksuje. Nadają pomieszczeniom przytulności. Nietrudno dobrać do nich akcesoria. Dobrze komponują się z jasnymi tkaninami (pościelą, narzutą na łóżko) oraz naturalnymi dodatkami np. wykonanymi z drewna. Biel szczególnie współgra z niebieskim i lawendą. W pastelowej sypialni z powodzeniem można ustawić różnego rodzaju  lampki i świeczki.

Świetnym uzupełnieniem do utrzymanej w takiej stylistyce sypialni są długie zasłony  trzymane w podobnych barwach (ale nie tych samych co ściany). Osoby, które preferują rozwiązania bardziej nowoczesne mogą postawić na rolety rzymskie.

Pastele lubią drewno, zwłaszcza jasne np. sosnowe z matowym wykończeniem. Ciekawym pomysłem są dodatki wykonane z wykliny bądź bambusa. Również nie należy zapominać o dywanie, najlepiej z grubego włosia.

W sypialni dobrze będzie wyglądać np. róż złamany ciepłym brązem lub jasnym kremem. Pamiętać należy przy tym o umiarze, bowiem zbyt duża ilość elementów utrzymana w jednym stylu i kolorystyce może sprawić, że wnętrze wyda się mdłe i nudne. Najlepiej barwy zestawiać na zasadzie kontrastu (jasne ściany – ciemne meble itd.). .

Ściany pomalowane na biało wymagają użycia mocniejszych dodatków. Meble i akcesoria muszą różnić się od nich odcieniem chociaż o jeden ton. Z bielą dobrze kontrastuje czerń oraz krwista czerwień. Dodana nawet w kilku elementach (narzuta, ramki na zdjęcia)  ożywi sypialnię i nada jej charakteru.

Pastele są świetnym rozwiązaniem w sypialni. Nadają jej przytulnego charakteru i tworzą klimat idealny do wypoczynku. Warto je jednak ożywić elementami mocniejszymi.