Łóżko dla Twojego dziecka – na co warto zwrócić uwagę?

Łóżko to najważniejszy element sypialni. Zwłaszcza, jeśli jest to sypialnia Twojego dziecka, które przecież zasługuje na jak najlepszy wypoczynek. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem łóżka dziecięcego i jak sprawić, by gwarantowało ono jak najlepszy wypoczynek?

Sprawdź materiał wykonania!

Łóżko dla Twojego dziecka - na co warto zwrócić uwagę? 5Łóżka dziecięce powinny być wykonane z litego drewna. Jednak to nie wszystko! Kupując łóżko dla dziecka sprawdź, czy nie ma ono jakichkolwiek zadr. Mogą one z biegiem czasu doprowadzić do zranienia dziecka. Nie wybieraj też łóżek z ostrymi krawędziami. Są one niebezpieczne zwłaszcza dla małych dzieci.

Bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa dziecka są również lakiery i farby, wykorzystywane do ochrony powierzchni drewnianych. Ich zawartość może być niebezpieczna dla dzieci, dlatego warto znaleźć takie meble, które posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa.

Weź pod uwagę funkcjonalność

Łóżko dla Twojego dziecka - na co warto zwrócić uwagę? 6Pamiętaj, że dobre łóżka dziecięce muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Ważnym atutem, który należy wziąć pod uwagę jest obecność regulowanego zagłówka. Dzięki niemu kształt mebla jest doskonale dopasowany do anatomii i preferencji dziecka. Z praktycznego punktu widzenia przyda się również obecność schowka na pościel i dodatkowe, zbędne przedmioty.

Jeśli pokój dziecięcy w Twoim domu jest dzielony pomiędzy kilka osób, warto pomyśleć o łóżku piętrowym. Pozwoli ono na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca i jednocześnie zapewni każdemu z dzieci maksimum prywatności. Jeśli wybierasz łóżko piętrowe, pamiętaj o tym, by zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa, chociażby w formie zainstalowanych barierek.

Kolor też jest ważny

Łóżko dla Twojego dziecka - na co warto zwrócić uwagę? 7Łóżka dziecięce powinny być kolorowe. Oczywiście w wersji “surowej” wcale takie nie muszą być. Warto więc pomyśleć o tym, by zaopatrzyć się w odpowiednie naklejki, które sprawią, że łóżka będą znacznie bardziej kolorowe.

Kolor łóżek powinien choć w części pasować do ogólnego wystroju wnętrza pokoju. Przed zakupem sprawdź, jak będzie ono prezentować się w pokoju dziecka.

Zobacz też:  Meble do samodzielnego montażu - to prostsze, niż myślisz

Podsumowując, dla swojego dziecka wybieraj zawsze łóżka funkcjonalne, bezpieczne i dopasowane pod względem designerskim do stylizacji pomieszczenia. Jeśli dziecko jest już większe, warto zapytać się o zdanie dziecka.

Może Cię także zainteresować: