Biurko dla dziewczynki

Biurko dla dziewczynki

Jednym z ważniejszych elementów w pokoju dziecka jest biurko. Pociecha w wieku szkolnym będzie spędzała przy nim dużo czasu, więc musi ono sprzyjać zachowywaniu prawidłowej postawy oraz zapewniać komfort. Ale to nie wszystko, biurko dla dziewczynki musi też być ładne, tak aby przypadło do gustu każdej małej miłośnicze stylu. Jakie biurko dla dziecka więc wybrać?

Wielkość oraz wysokość

Najważniejszym aspektem podczas wybierania idealnego biurka dla pociechy jest dopasowanie go do małej użytkowniczki. Warto pamiętać, że podczas siedzenia dziecko powinno mieć proste plecy, ręce oparte swobodnie o blat, a nogi ustawione prosto na podłodze. W rezultacie kąt między przedramieniem, a ramieniem oraz między łydką a podudziem powinien być prosty. Warto więc dopasować wysokość biurka indywidualnie do wzrostu pociechy.

Biurka dla dziewczynek nie muszą być duże – w tym przypadku komfort pracy nie jest uzależniony od wielkości. Wymiary biurka powinny być głównie określane przez zasięg rąk pociechy. Dzięki temu wszystko będzie łatwo dostępne, a dziecko nie będzie musiało wstawać z krzesła, aby po coś sięgnąć.

Regulowane biurko – rozwiązanie godne uwagi

Biurko dla dziewczynki z regulacją wysokości to bardzo modne rozwiązanie. To wyjątkowo ergonomiczny mebel, który będzie dbał o zdrowy rozwój twojej pociechy.

Dzięki temu, że biurka mają regulowany kąt nachylenia blatu, dziecko może dobrać odpowiednie ułożenie blatu podczas czytania, pisania czy rysowania. Specjaliści zgodnie przyznają, że najbardziej optymalnym nachyleniem do czytania jest 30 stopni, natomiast do pisania już 15 stopni. Możliwość sukcesywnej zmiany nachylenia blatu sprawia, że pociecha zawsze może utrzymywać prawidłową postawę. Natomiast dzięki temu, że biurko posiadają możliwość regulacji wysokości mebel może rosnąć wraz z pociechą – jest więc porządną inwestycją na wiele lat. Nie sposób nie wspomnieć o atrakcyjnym wyglądzie biurek z regulacją. Ich modernistyczny i nowoczesny wygląd z pewnością doda uroku pokojowi dziewczynki i przypadnie jej do gustu.

Zobacz też:  Meble Eko-skóra czy warto?

Liczy się funkcjonalność

Funkcjonalne biurko dla dziewczynki to takie, które pomoże jej utrzymać ład i porządek w pokoju. Warto więc wybrać model wyposażony w pojemne szuflady oraz wygodne szafki. Dzięki temu mała użytkowniczka pomieści w nim wszystkie kredki, gumki, ołówki czy linijki. Wszystko będzie posegregowane oraz znajdzie się na swoim miejscu – to doskonały sposób, aby od najmłodszych lat uczyć pociechę porządku.

Wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązaniem jest też biurko z nadstawką dla dziewczynki. To łatwy i praktyczny sposób, aby zwiększyć powierzchnię do przechowywania dodatkowych akcesoriów. Dobrze wykorzystana przestrzeń na biurko pozwoli mieć wszystko pod ręką – to rozwiązanie polecane do pokojów dziecięcych o mniejszych rozmiarach.

Łóżko z biurkiem dla dziewczynki – prawdziwy hit wśród najmłodszych

Dzieci od zawsze kochają łóżka piętrowe – rozbudzają one ich wyobraźnie oraz zachęcają do poszukiwania przygód. A gdyby tak połączyć łóżko piętrowe z biurkiem? To prawdziwy hit wśród najmłodszych! Łóżko piętrowe z biurkiem dla dziewczynki to mebel, który z pewnością przypadnie dziecku do gustu. Natomiast rodzice będą cenić takie rozwiązanie za oszczędność miejsca oraz praktyczne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu o małej kubaturze.

Wybierając łóżko piętrowe z biurkiem, należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dziecka. Barierka zabezpieczająca górny poziom powinna być odpowiednio wysoka i stabilna, a rozstaw szczebelek nie za duży. W przypadku łózka piętrowego z biurkiem górny poziom nie jest umieszczony tak wysoko, co pozwala na większe zabezpieczenie malucha.

Właściwie dobrane i wygodne biurko dla dziewczynki jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz osiągania dobrych efektów w nauce. Kupując biurko warto więc wziąć pod uwagę wysokość i wielkość mebla – tak, aby było ono indywidualnie dopasowane do dziecka. Nie małe znaczenie ma też wygląd – aby dziecko chętnie przysiadywało przy biurku, musi ono przypaść mu do gustu.

Zobacz też:  Narożniki nierozkładane - czym się charakteryzują?
Może Cię także zainteresować: