Jak urządzić pokój nastolatce?

pokój nastolatki

Stworzenie pokoju dla nastolatki jest jednym z najtrudniejszych zadań, z jakim mogą spotkać się rodzice, czy projektant. Jak zaznaczyć zainteresowania nastolatki, a jednocześnie stworzyć takie wnętrze, aby nadal, po zmianie zainteresowań dobrze wyglądało?

Jak urządzić pokój nastolatce?

Przede wszystkim, jest to czas, gdy dziecko powinno mieć już coś do powiedzenia odnośnie do pomieszczenia, w którym spędza większość swojego dnia. Należy zapytać, jakim motywem najlepiej jest się kierować, jaka powinna być kolorystyka i proponowany wystrój.
Po rozmowie z dzieckiem czas przystąpić do wyboru mebli, farb, tapet i tak dalej.

Jak urządzić pokój nastolatce? 21Łóżko

W życiu młodej osoby łóżko nie pełni tylko roli miejsca do spania, lecz także nauki, czy zwykłego wypoczynku. Powinno być one przestronne i dobrze oświetlone. Najlepiej, aby było to światło naturalne lub jak najprzyjaźniejsze dla oczu sztuczne. Dobrze jest zapewnić dla nastolatki specjalny stolik do łóżka, na którym mogłaby obsługiwać laptopa. Obok łóżka obowiązkowo powinien znaleźć się stolik nocny, z budzikiem i lampką.

 

Biurko

Musi być ono tak zrobione, aby posiadało wystarczająco dużo miejsca, szuflad i półek, do wszystkich podręcznych rzeczy, a także podręczników szkolnych. Najlepiej, aby znajdowało się przy oknie. Przy biurku obowiązkowo musi znajdować się tablica korkowa lub magnetyczna.

Szafa

Jak urządzić pokój nastolatce? 22
PARYŻ

Obowiązkowy element w pokoju każdej młodej damy. Najlepiej taka jak najbardziej przestronna, dobrym rozwiązaniem będzie lustro zamontowane na drzwiach. Nastolatki bardzo lubią się przebierać, więc bardzo dobre będzie stworzenie warunków sprzyjających temu.
Przy szafie najlepiej, aby znalazło się trochę wolnej przestrzeni. Jest to miejsce, w którym należy uniknąć ścisku.

Wymienione elementy, są podstawowym wyposażeniem każdego pokoju nastolatki. Kolorystyka i inne elementy muszą być wybierane indywidualnie i muszą podlegać stylowi mieszkanki pokoju. Młoda osoba musi posiadać kącik zarówno do nauki, jak i do wypoczynku, należy stworzyć jej przyjazne warunki do rozwoju.

Zobacz też:  Jak pomalować meble na styl prowansalski?
Może Cię także zainteresować: