Jak urządzić pokój dziecka?

Łóżko dziecięcePojawienie się w domu długo oczekiwanego malucha to ogromny powód do radości. Z pewnością rodzice z dużym wyprzedzeniem zwykle planują aranżację pokoju dziecięcego. Jednakże zachodzi pytanie: jak urządzić pokój dziecka, by był nie tylko piękny, ale także bezpieczny?

Stylowo i bezpiecznie.

Przede wszystkim kupują meble takie jak łóżeczko czy przewijak, a także komody  i szafki, należy kierować się ich jakością. Renomowane firmy oferują nam produkty atestowane, oznaczone certyfikatami, które gwarantują nam to, że meble został tak wyprodukowany, by nadawać się do pokoju malucha. W tego rodzaju zakup warto zainwestować. Posłuży on bowiem przez kilka pierwszych lat życia dziecka oraz sprawi, że nie grożą mu żadne urazy.

Przykładem nowoczesnego i bezpiecznego mebla jest łóżeczko z leżyskiem wykonanym z niezwykle odpornego na naprężenie gatunku drewna. Co ciekawe, takie łóżeczko jest w stanie wytrzymać ciężar matki razem z dzieckiem, co umożliwia wieczorne czytanie bajek czy zasypianie  w bliskości z rodzicem. Drugim ważnym elementem jeżeli chodzi o łóżeczko, jest bezpieczny rozstaw szczebelków.

Szafki i komody koniecznie muszą mieć zaokrąglone krawędzie. Być może w pierwszych miesiącach życia dziecka wydaje się to nie mieć specjalnego znaczenia, natomiast w momencie, kiedy dziecko zaczyna chodzić, jest to niezmiernie ważne. Regały  z półkami powinny mieć zaś zabezpieczenie  półek przed wypadnięciem, w razie szarpnięcia przez malucha. Wyższe meble najlepiej mocować do ściany.

Akcesoria niezbędne do podstawowej pielęgnacji dziecka w momencie przewijania, takie jak pudry, pieluszki, chusteczki nawilżane czy kremy, najlepiej jest trzymać w szufladzie zabezpieczonej przed otwarciem za pomocą specjalnego systemu. Tam również można przechowywać butelki i smoczki.

Bardzo dobrze w pokoju dziecięcym sprawdzają się skrzynie. Pozwalają one na szybkie zaprowadzenie porządku i schowanie zabawek. Można w nich również przechowywać dodatkowe koce. Taka skrzynia również musi mieć możliwość bezpiecznego zamknięcia wieka, bez ryzyka przytrzaśnięcia rączek malucha.

Zobacz też:  Czym pomalować meble ogrodowe?
Może Cię także zainteresować: