Jak urządzić pokój gracza? Jakie meble i sprzęt wybrać?

pokój gracza

Pokój gracza powinien być miejscem, w którym może on wygodnie oraz bez żadnych przeszkód oddawać się ulubionym rozgrywkom. Aranżując pokój gracza należy pamiętać także o tym, że jest to miejsce, które dla młodzieńca pełni funkcję sypialni oraz pokoju do uczenia się, odrabiania zajęć. W poniższym artykule podpowiadamy jak urządzić pokój gracza oraz zwracamy uwagę na często popełniane błędy. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią oraz gwarantujemy, że znajdziecie w nim mnóstwo inspiracji.

Jak zarządzać przestrzenią w pokoju gracza? Czy to ważne?

Pokój gracza to miejsce, w którym będzie on grał w gry. Każdy gracz wie, że jedną z najgorszych rzeczy, które mogą wydarzyć się podczas rozgrywki są promienie słoneczne, padające na ekran oraz uniemożliwiające czerpanie przyjemności z gry. Aby tego uniknąć, aranżując pokój gracza należy sprawdzić w którym miejscu jest najmniej słońca i w tej przestrzeni umieścić biurko. W ten sposób można oddzielić strefę gracza od sypialni i miejsca do nauki, które powinny znajdować się w strefie z mocniejszym naświetleniem. Ponadto, warto wyposażyć pokój w grube rolety lub zasłony, które nie będą przepuszczały promieni słonecznych.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju gracza?

W zależności od tego czy nastolatek korzysta z PC czy z konsoli w jego pokoju nie może zabraknąć biurka i fotela gamingowego bądź kanapy i szafki na sprzęt. Wybierając te meble należy mieć na uwadze kilka ważnych elementów. Jeśli chodzi o biurko, powinno być ono wygodne i praktyczne. Jeśli będzie ono niedopasowane, komfort grania będzie ograniczony, a ponadto ucierpi kręgosłup młodzieńca. Ciekawą propozycją uzupełniającą stanowiska gracza, są biurka z regulowaną wysokością oraz stopniem nachylenia blatu. Takie biurka posłużą nastolatkowi na dłużej i będą rosnąć wraz z nim. Ze względu na to, że na biurku położone będą monitory, klawiatura oraz myszka nie należy wybrać zbyt wąskiego i płytkiego modelu. Biurko warto zaopatrzyć także w maskownicę dla kabli, która sprawi, że nie będą się one nigdzie plątać.

Zobacz też:  Jak gustownie urządzić sypialnię na poddaszu?

Fotele gamingowe do pokoju gracza powinny być dobrane w ten sposób, by zabezpieczały kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem. Warte uwagi są modele z wyprofilowanym oparciem i miękkimi podłokietnikami. Dobry fotel gamingowy powinien posiadać także możliwość wielopłaszczyznowej regulacji, a także wentylowane siedzisko. W przypadku kanapy do gry na konsoli, należy kierować się tym, by posiadała ona wygodne zagłówki oraz podłokietniki. Stanowisko gracza musi być wygodne i nie może krzywić prawidłowej postawy. Szafka w pokoju gracza powinna być wyposażona w wyróżnione miejsce, w którym będzie można umieścić konsolę. Może być ona wąska, ponieważ na niej położony będzie tylko telewizor, który będzie wyświetlał grę.

Jaki sprzęt wybrać do pokoju gracza?

Jeśli zadbamy o odpowiednie meble, do uzupełnienia stanowiska gracza potrzebne będą także wyróżniające się sprzęty elektroniczne. Zamiast standardowej obudowy komputera, można wybrać modele wyposażone w podświetlenie RGB oraz przezroczyste ściany boczne, które wyeksponują jego podzespoły. Ciekawym dodatkiem są także obudowy z diodami led. Wybierając monitor należy pamiętać o tym, by nie męczył on oczu, nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. Ciekawym i praktycznym uzupełnieniem stanowiska gracza jest połączenie ze sobą kilku monitorów.

Jeśli chodzi o telewizor do konsoli, warto wybrać model z dużą przekątną ekranu. Pozostałe sprzęty, takie jak głośniki, klawiatura, myszka i słuchawki warto dobrać w nieoczywistych, kolorowych tonacjach. O gamingowy klimat zadbają tęczowe, zmieniające się zabarwienia tych elementów.

Jakie są gadżety, w które powinien być wyposażony pokój gracza?

Pokój gracza powinien być praktyczny i wygodny dla samego użytkownika. Ważne jest także oddanie jego zamiłowań za pomocą specjalnych gadżetów. Aby urozmaicić pokój młodego gamera warto zamontować na ścianie półki, na których będzie on mógł umieścić np. kolekcje ulubionych gier. Pokój gracza urozmaicą także dedykowane pluszaki oraz figurki postaci z gier. Figurki tworzone są w różnym stylu, dlatego wybór jest nieograniczony. Świetnym dodatkiem do pokoju gracza będą także budziki i lampki, również w kształcie postaci z gier. W takim stylu dostępne są także kubki do picia czy plakaty, które dopełnią gamingowy charakter pokoju. Oczywiście nie można zapomnieć o pościeli i poszewkach na poduszki w gamingowym stylu.

Zobacz też:  Narożniki ze skóry naturalnej nowoczesne - czy warto się na nie zdecydować?
Może Cię także zainteresować: