Jak urządzić mieszkanie nie mając dużo pieniędzy?

Jak urządzić mieszkanie nie mając dużo pieniędzy? 11

Kiedy kupujemy nowe mieszkanie często brakuje nam już pieniędzy na urządzenie go. Można próbować co prawda zaoszczędzić na remoncie, samodzielnie wykonując łatwiejsze prace np. malowanie, ale nie każdy jest do tego stworzony.

Warto jednak spróbować zaoszczędzić przy urządzaniu wnętrz. Jeśli mamy już jakąś koncepcję, można poszukać w internecie ogłoszeń o używanych meblach. Oczywiście, nie chodzi tu o kupowanie 10-letnich mebli, ale znalezienie dobrych, niezniszczonych mebli w okazyjnej cenie.

W popularnych serwisach aukcyjnych czy ogłoszeniowych, często znaleźć można ogłoszenia o sprzedaży praktycznie nowych mebli. Często sprzedawane są meble, które są praktycznie nowe ale nie pasują komuś do wystroju domu lub po prostu się znudziły po pół roku. Cena czasami w takim wypadku bywa nawet o połowę mniejsza. Oczywiście jeśli mamy nietypowe mieszkanie i musimy robić meble na zamówienie to nic nam to nie pomoże. Nawet meble kuchenne, jeśli kuchnia jest "standardowych rozmiarów można kupić taniej.

Warto szukać przecen i wyprzedaży w salonach kuchni, które okresowa zmieniają wystawę. Wszelkie elementy wystroju wnętrz tzw. dodatki można robić samemu lub również kupować na aukcjach czy na przecenach. W internecie można znaleźć wiele porad, jak samodzielnie wykonać ładne dodatki do naszych wnętrz – szydełkowe ozdoby, poduszki, narzuty, ramki na zdjęcia czy inne ozdoby. Jeśli mamy jakieś upatrzone ozdoby w sklepach, warto o tym powiedzieć znajomym czy rodzinie, którzy przyjdą oglądać mieszkanie czy tzw. “parapetówkę”.

Może Cię także zainteresować:
Zobacz też:  Kupujemy komplet wypoczynkowy