Jak urządzić balkon? 10 ciekawych i niedrogich pomysłów.

Urządzanie balkonu

Jak urządzić balkon? – ciekawe i niedrogie pomysły. Urządzanie mieszkania to nie tylko wystrój pokoi. Równie ciekawą i inspirującą zabawę może stanowić aranżacja balkonu. Niezależnie od dostępnej przestrzeni, możliwości jest sporo. Oto kilka pomysłów!

Powinno Cię zainteresować: Kanapa na balkon rattanowa IKAR

Jak urządzić balkon? 10 ciekawych i niedrogich pomysłów. 25

Meble – lekkie i łatwo składane

Niewielki stolik i dwa krzesła nie kosztują wiele. Mogą to być meble plastikowe bądź drewniane. Aby było wygodniej, warto rozważyć poduszki na siedzenia krzeseł – zdejmowalne, aby nie nasiąkały wodą w przypadku ulewy. Wygodna opcja to stolik, montowany na ścianie i składany w dół. Mała, barwna szafka czy skrzynia może też stanowić oryginalną ozdobę. Na większym balkonie przyda się drewniana ława. Będzie to idealne miejsce na popołudniową lekturę czy podziwianie zachodzącego nad miastem słońca.

Zobacz też: 3 sposoby jak urządzić taras na wiosnę

Ozdobne lampki

Jak urządzić balkon do wieczornych, rodzinnych posiadówek przy przekąskach? Dobrym pomysłem będzie zainstalowanie lampek solarnych. Można wybrać lampki, służące do wetknięcia w doniczki lub takie, które imitują kamienie. Interesującą opcją jest też sznur kulek, będących lampkami, zamocowany pod sufitem czy wzdłuż balustrady.

Jak urządzić balkon? 10 ciekawych i niedrogich pomysłów. 26

Sprawdź też: regulacja drzwi balkonowych

Kolorowe kwiaty i nie tylko

Wśród roślin, które pięknie prezentują się na tarasach i balkonach są petunie i fuksje. Ciekawie będą wyglądały kwiaty w donicach, przymocowanych do ściany. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poza roślinami ozdobnymi umieścić na balkonie również zioła lub warzywa. Bazylia, mięta czy szczypiorek w doniczce? Czemu nie!

Wokół balustrady…

Jako osłonę balustrady można zastosować bambusową bądź trzcinową matę. Ta pierwsza jest droższa, ale bardziej trwała. Maty takie można zakupić w marketach budowlanych. Montuje się je zazwyczaj za pomocą plastikowych opasek zaciskowych.

Co na podłogę?

Najwygodniejsza opcja to gołe kafelki – łatwo można przetrzeć je mopem. Ale warto też pomyśleć o niewielkim dywaniku, np. pod drzwiami balkonowymi. Ważne, aby nie ślizgał się on po podłodze.

Balkon to przestrzeń, którą można ciekawie zagospodarować niewielkim nakładem finansowym. Dzięki temu stworzy się przytulny i ładny kącik na letnie wieczory.

Polecamy: 5 tricków jak ożywić wnętrze salonu za pomocą roślin

Może Cię także zainteresować: