Jak stworzyć sypialnię swoich marzeń?

sypialnia marzeń

Nie da się ukryć, że sypialnia pełni bardzo ważną rolę w każdym domu. Jest to zwykle miejsce wyciszenia się, oderwania się od codziennych problemów, miejsce relaksacji, snu oraz regeneracji. Warto więc by nasza sypialnia była miejscem idealnie dopracowanym pod każdym względem. Aby każdy czuł się w niej szczęśliwy, spokojny oraz zrelaksowany. Jeśli ktoś lubi kolor niebieski bądź włochate miękkie dywany – niech takie elementy znajdą się w tym pomieszczeniu.

Mamy dla Ciebie garść pomysłów na sypialnię Twoich marzeń. Po pierwsze, przemyśl, jaki kolor Cię uspokaja, relaksuje oraz przy którym czujesz się szczęśliwy. Dla wielu jest to kolor niebieski. Taka na przykład błękitna barwa wzbudza skojarzenia z niebem, sielskością. Patrzymy w ścianę i przenosimy się na trawę, z której spoglądamy w niebo i momentalnie się uspokajamy. Dla niektórych jednak tak działa kolor zielony. Taka barwa nie tylko powoduje, że oczy odpoczywają (a to wydaje się bardzo ważne w świecie, w którym cały czas spoglądamy w ekrany monitorów: laptopów, telefonów komórkowych bądź w poczekalni u dentysty). Poświęć na to kilka chwil, zmieniaj kilka razy zdanie, ale bądź pewny koloru, jaki wybrałeś na ściany w swojej sypialni.

Po drugie, przemyśl dokładnie wybór łóżka. Musi odzwierciedlać Twoje gusta. Lubisz starodawne z ozdobnymi ornamentami? A może proste, minimalistyczne nęci Cię najbardziej? Nie tylko wygląd się liczy, ale również materac, na którym będziesz spał. Dla niektórych najlepsze jest tak miękkie, że aż się w nim zapada. Inni preferują spartańskie łóżko, tak twarde, że przypomina podłogę. Dobierz perfekcyjnie materac do Twoich indywidualnych potrzeb.

Po trzecie, należy poświęcić kilka chwil namysłu na wybór mebli. Jedni wolą przestrzeń w pomieszczeniu, dlatego decydują się na tylko jedną małą szafeczkę, inni natomiast preferują przestrzeń zapełnioną.

Zobacz też:  Styl industrialny

Podsumowując nasze pomysły na sypialnię Twoich marzeń. Proponujemy Ci przemyślenie trzech spraw: koloru ścian, wyboru łóżka i zapełnienia przestrzeni meblami, i dobranie ich pod swoje potrzeby. Dzięki temu będziesz miał wymarzoną sypialnię.

Może Cię także zainteresować: