Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Choć otwarte kuchnie posiadają wiele zalet, takich jak spowodowanie, że mieszkanie staje się bardziej przestronne i wizualnie powiększa się jego metraż, to, tak czy inaczej, bardzo wskazane jest to, aby w zauważalny sposób oddzielić kuchnie od salonu. Jak najlepiej jest wykonać taką granicę pomiędzy tymi dwoma przestrzeniami?

Dlaczego warto oddzielić kuchnie od salonu?

Dlaczego jednak warto w ogóle zadawać sobie trudu oddzielania tych dwóch pomieszczeń? Czy nie można po prostu pozostawić ich tak, jak zostało to pierwotnie zaprojektowane?
Odgrodzenie od siebie kuchni od salonu niesie ze sobą wiele bardzo przydatnych zalet. Daje to komfort i swobodę podczas korzystania z kuchni. W trakcie kuchennego rozgardiaszu bałagan nie wydostanie się poza kuchenną przestrzeń. Pozwoli to po pierwsze zachować większy porządek, a po drugie bałagan nie będzie aż tak bardzo widoczny z salonu.

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

Sposobów na to, jak oddzielić kuchnię od salonu jest całkiem sporo. Z pewnością najpopularniejszym jest po prostu postawienie stołu z krzesłami, które będą stanowiły przestrzeń jadalną, a także naturalną granicę pomiędzy strefą kuchenną a wypoczynkową.

Drugą bardzo często wykorzystywaną metodą jest postawienie wyspy, która będzie pełniła funkcje maskującą, jak i również dodatkowej przestrzeni roboczej. Aby jednak zachować funkcję maskującą, należy pamięć, żeby wyspa była nieco wyższa niż pozostałe blaty kuchenne.

Wiele osób zamiast stołu lub wyspy decyduje się na barowy kontuar. Jest to element, który doskonale może spełniać funkcje przestrzeni roboczej, a także być miejscem służącym po prostu do spożywania posiłków. Idealnym uzupełnieniem takiego barowego kontuaru będzie stylowe oświetlenie, a także barowe stołki.
Nieco kontrowersyjnym, jednak nie da się zaprzeczyć, że bardzo funkcjonalnym sposobem na oddzielenie kuchni od salonu, jest postawienie pomiędzy tymi dwoma przestrzeniami ścianki działowej o wysokości około 1.5 metra. Od strony salonu pozwoli to na powieszenie na niej np. telewizora, a na stronie kuchennej przyrządów do gotowania. Dzięki temu, że jest to ścianka niesięgająca do samego sufitu, daje ona możliwość podglądania tego, co się dzieje w kuchni.

Zobacz też:  Kuchnia w stylu angielskim
Może Cię także zainteresować: