5 inspiracji na ciemne meble do sypialni

Ciemne meble do sypialni
5 inspiracji na ciemne meble do sypialni

Ciemne meble w sypialnie prezentują się bardzo stylowo i elegancko. Okazuje się, że rozwiązań aranżacyjnych może być naprawdę sporo.

Skąd wynika popularność ciemnych mebli?

W ostatnim okresie czasu ciemne meble były nieco zapomniane, ale obecnie wracają do łask. Najlepiej prezentują się niezmiennie w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, glamour lub eklektycznym. Jednak również i aranżacja nowoczesna nie wyklucza skorzystania z głębokich, ciemnych wybarwień mebli. Przykładowo meble o wybarwieniu wenge świetnie prezentują się zarówno na tle ciemnych, jak i jaśniejszych aranżacji. Wybór na rynku pod tym względem jest ogromny, a najpopularniejsze wzory to m.in. dąb, orzech i czereśnia. Okazuje się też, że ciemne meble w sypialni to nie tylko łóżko czy szafa, ale także komody, stoliki nocne czy regały na książki. Meble oklejone brązową czy czarną okleiną najlepiej komponują się z ciemnymi podłogami. Natomiast we wnętrzach jaśniejszych ciemne meble mogą skutecznie przełamać monochromatyczną i zachowawczą aranżację wnętrza i zostać idealnym jego uzupełnieniem tworząc wystrój spójny i interesujący. Ciemne meble mają również szereg innych zalet. Są m.in. bardziej odporne na zabrudzenia czy intensywne użytkowanie na co dzień.

5 inspiracji na ciemne meble do sypialni

  1. Dobrze prezentować się będzie sypialnia z wszystkimi meblami utrzymanymi w kolorystyce wenge. Skomponować można je z nieco jaśniejszymi ścianami i podłogą o jeden odcień jaśniejszą od mebli.
  2. Ciekawa aranżacja może powstać z wykorzystania litego drewna dębowego np. w interesującym odcieniu drewna palonego. Taka sypialnia prezentuje się bardzo naturalnie, ale efektownie.
  3. W sypialni można postawić też na ciemną okleinę z dekoracyjnymi, ryflowanymi wstawkami. Dobrze komponuje się na klasycznych meblach skrzyniowych. Klasyczna faktura nadaje wnętrzu nieco charakteru.
  4. Osoby, które lubią wnętrza skandynawskie ciemne meble  z powodzeniem mogą połączyć z białymi dodatkami i nie tylko.
  5. Ciemne meble doskonale pasują również do wnętrz urządzonych w sposób elegancki. Ciemny odcień wenge nadaje im dodatkowego charakteru podkreślając luksusowy charakter wystroju.