Pokój dla dzieci

Pokój dla dzieci 7

Zdecydowana większość małżeństw prędzej, czy później doczeka się przyjścia na świat swoich potomków. Jak urządzić dla nich ich własny pokoik, albo chociaż kącik, jeżeli nie mamy miejsca na wydzielenie całego pomieszczenia? Sposobów jest wiele i przecież każdy rodzic znajdzie coś dla swojego dziecka. Jednak warto podpatrzeć kilka podstawowych wskazówek, oraz skorzystać z nich podczas urządzania pokoju dla naszych pociech.

Pierwsza zasada mówi o tym, że pomieszczenie dla dziecka musi być absolutnie bezpieczne. Co warunkuje to absolutne bezpieczeństwo dla naszych pociech? Przede wszystkim nie może być możliwości porażenia dziecka prądem. Oznacza to, że wszelkie kontakty, gniazdka czy przedłużacze muszą być poza zasięgiem dziecka, albo tak zabezpieczone, by nie były dla niego zagrożeniem. Aby unieszkodliwić kontakty, warto włożyć do nich specjalne zawleczki zapobiegające porażeniom. Taka zawleczka wykonana jest z tworzywa sztucznego, czyli jednego z najlepszych izolatorów. Dzięki temu dotknięcie kawałka plastiku nie spowoduje porażenia prądem tego młodego człowieka. Każdy znajdzie odpowiedni izolator dla siebie, gdyż dziś produkowane są one niemalże w każdym kolorze.

Drugą zasadą jest zabezpieczenie ostrych krawędzi i przedmiotów. Na narożniki taboretów, stołków, czy poręczy można zakupić odpowiednie zabezpieczenie z miękkiego, elastycznego tworzywa. Takie nakładki na naroża również dostępne są w różnych kolorach. Jest ich na tyle dużo, że każdy będzie mógł dopasować go do swojego koloru wnętrza. A co na podłogę? Najlepsza jest wykładzina dywanowa. Te dzisiejsze nie są zbiornikami kurzu, dzięki czemu nasze pociechy mogą bezpiecznie się po nich tarzać, bez obawy o reakcję alergiczną. Jeżeli mowa już o kolorach, koniecznie należy pomyśleć o ścianach.

Kolory ścian powinny być pastelowe, głównie w ciepłej i bardzo ciepłej tonacji. Kolory zimne nie zapewnią dzieciom odpowiedniego samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa. Jak widać, zaleceń jest sporo, warto jest ich posłuchać. Jednak nie ogranicza nam to możliwości urządzenia pokoju dla dziecka.

Zobacz też:  Modne i eleganckie narożniki na wysokich nóżkach
Może Cię także zainteresować: