Niski narożnik – salon w stylu nowoczesnym

Nowoczesny salon to nie tylko miejsce odpoczynku do oglądania telewizji, to główna przestrzeń życiowa w mieszkaniu, lub w domu.


Często połączony jest salon z kuchnią, dzięki czemu jeszcze więcej czasu spędzamy w takiej powiększonej przestrzeni. W nowoczesnym salonie kanapy do salonu zostały wyparte przez narożniki z funkcją spania. Oczywiście głównym zadaniem narożnika w salonie jest funkcja siedzenia i odpoczynku, ale takie meble mają również zastosowanie nie tylko do okazjonalnego spania – mogą być wygodnym miejscem do regularnego spania.

Niski narożnik – salon w stylu nowoczesnym 20

Niski narożnik z funkcją spania – dlaczego jest lepszy, niż wysoki narożnik?

Obecne trendy w aranżacji wnętrz wykluczyły meble, które zajmują nam przestrzeń. Długie meblościanki z PRL zastąpiły pakowne szafy i komody, a kanapa z dwoma fotelami została wyparta właśnie przez jeden mebel – narożnik do salonu. Niski narożnik nie zabierze nam przestrzeni na wysokości wzroku, niskie narożniki w salonie powiększą nam optycznie wnętrze. Jeśli chodzi o wygodne oparcie to świetnym rozwiązaniem są regulowane zagłówki – nieużywane możemy obniżyć, a chcąc wygodnie usiąść ustawiamy zagłówek w dogodnej dla siebie pozycji.

Niski narożnik – salon w stylu nowoczesnym 21

Nowoczesny narożnik to przede wszystkim jasny narożnik.

Warto rozświetlić wnętrze i ożywić salon, obecnie mamy do wyboru tkaniny łatwe w utrzymaniu w czystości, zmywalne tkaniny hydrofobowe, lub praktyczne tkaniny plecione, z których łatwo pozbędziemy się ewentualnych zabrudzeń. Poza tym jasne kolory w salonie wpłyną pozytywnie na nasz nastrój, dodadzą nam energii i pomogą w odstresowaniu się.

Może Cię także zainteresować: