Narożnik boho – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nie trzeba być specjalistą z zakresu projektowania wnętrz, aby móc wywnioskować, że narożniki na dzień dzisiejszy cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bowiem nie tylko są komfortowe i funkcjonalne, ale również pasują do wielu aranżacyjnych stylów.

Czym wyróżnia się narożnik boho? Jak wybrać narożnik boho do spania? Czym powinien charakteryzować się narożnik boho do małego salonu? Jeśli poszukujesz odpowiedzi na powyższe pytania, zachęcamy do lektury poniższego wpisu. 

Czym wyróżnia się narożnik boho?

Wnętrza boho już na pierwszy rzut oka są bardzo przytulne. Sztruks jest dość nietypowy- w zdecydowanej większości przypadków kojarzy się z przytulnością i ciepłem. Dlatego też jest to jedno z popularniejszych obić na tego typu meblach. Narożnik boho charakteryzuje się naturalnymi właściwościami, a także miękkością. Jest to gwarancja przyjemnych wrażeń dotykowych. Dodatkowo może być uzupełnieniem wielu aranżacji. Warto wybierać modele z miękkim siedziskiem. Zdecydujmy się na przyjemne poduszki, które możemy podłożyć pod ciało w zależności od indywidualnych preferencji. Śmiało można stwierdzić, że narożnik boho kusi swoja filmową kompozycją i nastrojowością- przesiadywanie w takim pomieszczeniu jest bardzo przyjemne i relaksujące. 

Jak wybrać narożnik boho do spania?

Wybór narożnika boho do spania powinien być uzależniony od ilości dostępnej przestrzeni. Jeśli jest jej stosunkowo niewiele, wówczas doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się modele, które kształtem przypominają literę L. Cieszą się one ogromną popularnością, bowiem są gwarancją dużej swobody aranżacji. Możemy je ustawić zarówno w centrum salonu, jak i w kącie. Kupując narożnik boho do spania należy zwrócić uwagę na wymiary po rozłożeniu. Zależy Ci na tym, aby zapewnić komfort dla dwóch osób? Wówczas minimalna szerokość powinna wynosić 140 cm. Konieczny jest specjalistyczny pojemnik, w którym możliwe okaże się przechowywanie kołdry i poduszki. Sprawdzi się to zarówno w przypadku regularnego użytkowania, jak i okazjonalnych wizyt. Zwróćmy uwagę na system rozkładania- najlepszy wydaje się być ten zautomatyzowany, co znacznie przyspiesza ten proces i ułatwia go.

Zobacz też:  Wybór mebli kuchennych - poradnik

Czym powinien charakteryzować się narożnik boho do małego salonu?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, ze narożnik boho powinien być odpowiednio dopasowany zarówno do wymiarów, jak i kształtu pomieszczenia. Nie może on przytłaczać, utrudniać przemieszczania się czy też blokować przejść. W naszym asortymencie znaleźć można wiele różnorodnych wariantów- zmierzmy, jaka długość i szerokość narożnika będzie najbardziej optymalna. Pamiętajmy o tym, że do wyboru mamy modele w kształcie litery L, które sprawdzą się w zdecydowanej większości lokalizacji. Jeśli możemy pochwalić się większym metrażem, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresować się meblami w kształcie litery U. Dzięki temu zadbamy o komfort wielu osób jednocześnie.

Narożnik boho - co powinniśmy o nim wiedzieć? 10

Może Cię także zainteresować: