Meblościanka – wartościowy zakup

Meblościanka - wartościowy zakup 6
korpusy biel+fronty sonoma

Zasadniczą różnicą między meblami systemowymi (kupowanymi na elementy) a meblościankami jest cena. W przypadku meblościanki zazwyczaj za te same elementy zapłacimy mniej nawet o kilkaset złotych. Jeśli chodzi o design czy pojemność meblościanka najczęściej może poszczyć się i jednym i drugim. Producenci meblościanek dbają aby wdrażać w ich wygląd nie tylko nowoczesne, modne kolory, jak np. sanremo, sonoma jasna czy klasyczna biel lub wenge, ale i praktyczne zastosowanie podczas użytkowania. Coraz częściej meblościanka jest pojemna (najłatwiej sprawdzić to za pomocą zmierzenia głębokości mebla – im większa tym lepiej – warto dodać, iż przykładowo pięć centymetrów różnicy w produktach jakimi są meble jest bardzo dużą różnicą, odczuwalną dla klienta w użytkowaniu).

Standardowa meblościanka

Aktualnie meblościanki nie są robione jako meble „pod sam sufit”, dominują niższe o ok. dwóch metrów wysokości. Dzięki temu całość wydaje się lekka i nowoczesna. Jeśli chodzi o przeszklenia czy imitacje witryn producenci prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach, finezyjne barki, przeszklenia zgrywają się z charakterem mebla, coraz popularniejsze są także szkła mleczne oraz podświetlenie ledowe miejsc przeszklonych (dawniej meblościanka podświetlenie posiadała zazwyczaj na samej górze, na listwie łączącej wszystkie elementy). Podświetlenie daje uroczy efekt, co sprawia, że meble jakimi jest meblościanka idealnie nadają cię do salonu, pokoju jadalnego, jak i pokojów domowników(głownie młodzieży bądź sypialni rodziców).
W meblościance każdy znajdzie kąt dla siebie do zagospodarowania, bowiem posiada ona zawsze szuflady, pojemną szafę, bieliźniarkę. Meblościanka to także doskonały mebel dla fana telewizji, bowiem jednym z elementów jest szafka na rtv. Wiele meblościanek ma zabudowane plecy przy szafce rtv, co poprawia jej wygląd, jaki i jest praktyczne w użytkowaniu (nie brudzi się ściana).

Dodatki, elementy

Producenci mebli w ofercie meblościanek nie zatrzymują się na niej samej, dla klienta bardzo często proponują dokupienie mebli wolnostojących, a pasujących do kompletu danej meblościanki. Spotkać można zazwyczaj możliwość dobrania solidnej komody w kilku wariatach i wymiarach. Zaś jeśli planujemy meblościankę wstawić do pokoju syna, córki istnieje możliwość dokupienia biurka, co sprawia, iż zakup meblościanki to bardzo elastyczne rozwiązanie dla różnych miejsc w domu. Nierzadko, a właściwie prawie zawsze, jeśli chodzi o meblościanki typowo dziecięce do meblościanki można dobrać poza tym, co wyżej opisane dziecięce uchwyty do szafek i szuflad, oraz łóżko z materacem, szafki nocne. Meblościanka w takim zestawieniu nie kosztuje majątku, cena jest adekwatna do potrzeb dziecka.

Zobacz też:  Jak powiesić lustro?

Choć meblościanki mogą wydawać się dla niektórych meblami staromodnymi, które kojarzą się im z przeszłością, warto rozważyć ich zakup bowiem co jakiś czas wkraczają one do łask. Atutem meblościanki jest cena, podświetlane przeszklenia, pojemna szafa, potrzebna w każdym domu. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że meblościanka staje się meblem dla wymagających, a dzięki dodatkowym elementom może mieć wiele zastosowań.

Może Cię także zainteresować: